Категорії
Сад та город

Як правильно формувати огірки, щоб отримати великий урожай

На першому етапі на нижній частині рослини в пазухах 3-5 листя виробляється «засліплення». Віддаляються всі зав’язі і пагони, які утворюються в пазухах цього листя. Це потрібно для того, щоб рослина направила всі сили для формування кореневої системи, яка змогла б надалі «прогодувати» всю рослину.

На наступному етапі в пазухах наступних 3-5 листя залишаємо зав’язі, бічні пагони видаляємо.

Далі відбувається все те ж саме, але окрім зав’язей дозволяємо відроститись і бічним пагонам, які після формування першого листа прищипуємо.

На наступному ярусі з 3-5 листя залишаємо на бічних пагонах вже 2 листки, далі 3, ще вище 4.

Після досягнення верхівкою верхньої точки зростання, акуратно обертаємо 2 рази стебло рослини довкола несучого троса, і опускаємо верхівку вниз і даємо небагато відрости стеблу. Десь в 1 метрі від поверхні грядки верхівку прищипуємо. Формування завершено.

В останні роки виведено безліч гібридів огірків з букетною (пучковою) зав’яззю. Тобто в пазусі кожного листка утворюється декілька огірочків. Але щоб ця особливість виявилася повною мірою, потрібне інше формування.

На початковому етапі формування як описано вищим. Але надалі формування ведемо строго в одне стебло, всі бічні пагони на головному стеблі видаляємо.

А якщо надати кожній рослині велику площу живлення (як мінімум 1,5х1,5 м), то можна скористатися наступним способом. Кожен бічний пагін підв’язуємо окремо і розводимо їх в різні боки. Потрібно стежити за тим, щоб верхні пагони не притіняли нижні, «засліпити» в цьому випадку слідує 6-7 нижніх пазух. Потрібно сформувати потужну кореневу систему, щоб прогодувати таке огіркове дерево.