Категорії
Сад та город

Як правильно формувати огірки, щоб вони рясно плодоносили

1. На першому етапі на нижній частині рослини в пазухах 3-5 листків проводиться «засліплення». Видаляються всі зав’язі і пагони, які утворюються в пазухах цього листя. Це потрібно для того щоб рослина направила всі сили для формування кореневої системи, яка змогла б надалі «прогодувати» всю рослину.

2. На наступному етапі в пазухах наступних 3-5 листків залишаємо зав’язі, бічні пагони видаляємо.

3. Далі відбувається все те ж саме, але крім зав’язі дозволяємо відрости і бічним паросткам, які після формування першого листка прищипують.

4. На наступному ярусі з 3-5 листків залишаємо на бічних пагонах вже 2 листи, далі 3, ще вище 4.

5. Після досягнення верхівки верхньої точки зростання, акуратно обертаємо 2 рази стебло рослини навколо несучого пагона та опускаємо верхівку вниз і даємо трохи відрости стеблу. Десь в 1 метрі від поверхні грядки верхівку прищипують. Формування завершено.

В останні роки виведено безліч гібридів огірків з букетною (бруньковою) зав’яззю. Тобто в пазусі кожного листка утворюється кілька огірочків. Але щоб ця особливість проявилася в повній мірі, потрібне інше формування.

На початковому етапі Формування як описано вище.
Але в подальшому формування ведемо строго в одне стебло, всі бічні пагони на головному стеблі видаляємо.

А якщо надати кожній рослині більшу площу живлення (як мінімум 1,5×1,5 м), то можна скористатися наступним способом. Кожен бічний пагін підв’язуємо окремо і розводимо їх в різні боки. Потрібно стежити за тим, що б верхні втечі не притіняти нижні, «засліпити» в цьому випадку слід 6-7 нижніх пазух. Потрібно сформувати потужну кореневу систему, щоб прогодувати таке огіркове дерево.