Категорії
Сад та город

Як правильно обрізати часник після збору врожаю, щоб він довго зберігав свої властивості

Такий нюанс, як обрізка бадилля з коренеплодів безпосередньо впливає на якість зберігання зібраного врожаю. Грамотна підготовка цибулин допоможе їм довго зберігатися в початковому вигляді: зубки не будуть всихати, проростати або гнити.

Якщо ви вже встигли зібрати часник, або збираєтеся зробити це найближчим часом, згадати нескладні правила буде якраз до речі.

1. Після того, як ви викопаэте урожай, дайте «відпочити» часнику 3-4 години. Розкладіть цибулини уздовж грядки в один шар, ідеально, якщо на вулиці в цей день буде хмарно і вітряно. За цей час, поки коренеплоди підсихають, можна видалити з цибулин і корінців налиплі грудки землі.

2. Другий етап підготовки часнику до зберігання триватиме близько двох тижнів. Рослини разом з корінцями та пір’ям «переїжджають» на дозрівання під навіс або в інше відповідне приміщення, де тепло, сухо і немає прямих сонячних променів. Часник входить у коробки, або підвішується бадиллям вгору і остаточно досушується. За цей час залишки харчування з бадилля «стікають» в цибулину, шийка рослини стає млявою і крихкою, її після можна буде легко обрізати ножицями. Шкірка на цибулині також стоншується, стає сухою і щільно прилягає до зубків. Коли часник досягне такого стану – тоді і приходить час видаляти бадилля і корінці.

3. Якщо ви щасливий володар просторих комор для зберігання овочів, то обрізати листя у часнику вам навіть не обов’язково. Згадайте, як раніше бабусі зберігали часник: вони заплітали «гірлянди» з лука або часнику, і підвішували їх під стелею.

4. Але якщо у ви вирішили обрізати часник, тоді ми розповімо як правильно це зробити. Обрізати часник, залишаючи десятисантиметрову «дудку», яка не дозволяє швидко всихати зубкам і запобігає появі цвілі і гнилі. Зібравши кілька часників за дудки, в’яжемо «букетики» і вже в такому вигляді зберігаємо зібраний урожай.

5. Можна обрізати цибулини майже під саму підставу, на висоті двох сантиметрів. У такому вигляді часник добре зберігається в сухому прохолодному приміщенні, в картонних коробках. Дехто зберігає часник в звичайних трилітрових банках, пересипаючи (а іноді і не пересипаючи) цибулини сіллю.