Категорії
Сад та город

Як правильно обрізати ремонтантну малину восени

Перед тим, як говорити про спосіб обрізки ремонтантной малини на зиму, 2 слова про особливості плодоношення цього виду малини. Не пропускайте цю інформацію щоб краще розуміти, як все ж правильно обрізати ремонтантну малину саме вам.

Ремнтантна малина це малина , яка дає врожай як на торішніх пагонах (тих, які з’явилися із землі минулої весни, відплодоносили восени і перезимували ), так і на однорічних пагонах (тих, які з’явилися із землі поточної весни і ще не зимували).

Саме ця особливість ремонтантної малини є головною відмінністю від простої, яка дає врожай виключно на торішніх пагонах і виключно на початку літа.

Способи обрізання

Як обрізати ремонтантну малину залежить від того, в якому регіоні ви проживаєте. Якщо ви живете в такому місці, де осінь приходить дуже рано, з різким зниженнями температур, то швидше за все ремонтантна малина не встигне повністю віддати свій основний урожай, який формується на однорічних пагонах.

Ягоди звичайно зав’яжуться, почнуть зріти і навіть ви почнете знімати перший осінній урожай, але основна маса ягід визріти не встигне.

Тому вам є сенс восени робити часткову обрізку відплодоносивших стебел ремонтантної малини. Тобто зрізати ці пагони наполовину, до висоти підв’язувальної шпалери.

У цьому випадку навесні на перезимувавших частинах стебел почнуть розвиватися бічні пагони, на яких ви зможете отримати річний урожай ремонтантної малини в той же час, що і на звичайній одноразової малині. Одночасно з цим будуть розвиватися молоді однорічні пагони, які почнуть плодоносити на початку осені.

Якщо ж ви проживаєте в теплих регіонах, де осінь приходить пізніше і ремонтантна малина цілком встигає повністю віддати свій осінній урожай до настання холодів, то ви можете після осіннього плодоношення, перед зимою повністю обрізати всі відплодоносивші пагони ремонтантной малини до рівня землі.

Така повна обрізка малини має ряд безсумнівних переваг:

  • з обрізаними стеблами з малинників повністю виносяться всі хвороби і шкідники, які можуть зимувати в малинових пагонах (малинова стеблова галиця).
  • коренева система малини не забракне на літнє харчування одночасно і плодоносних і однорічних пагонів.

При такій обрізці навесні з грунту з’являються молоді пагони, які отримують достатньо харчування і розвиваються потужними, сильними. До осені на них зав’язується урожай підвищеної якості.

А щоб при такому (повному) способі обрізки не залишитися влітку без малини, то потрібно вирощувати одночасно 2 види малини. Одноразову, яка плодоносить в червні і ремонтантну, яка віддає основний урожай починаючи з вересня.