Категорії
Сад та город

Як правильно обрізати сливу восени

Восени багато роботи в саду, оскільки потрібно підготувати плодові дерева до зимівлі. В тому числі, восени потребує в обрізці слива, оскільки правильний догляд за розвитком крони і плодоношення – запорука гарного врожаю. Розповімо детальніше, як обрізати сливу.

Для чого потрібна обрізка дорослій сливі

Обрізка сливи необхідно для того, щоб правильно формувалася крона і було гарне плодоношення. Оскільки саме через сонячні промені слива отримує необхідну енергію і закладає квіткові бруньки, з яких виростає урожай.

Якщо у сливи крона загущена, гілки переплітаються, тоді відбувається відмирання гілок і знижується врожайність. Тому кожен садівник повинен сам формувати крону сливи. І не потрібно боятися проводити обрізку, оскільки в процесі стане зрозуміло, які гілки зайві.

Як правильно обрізати дорослу сливу

У дорослої сливи в першу чергу обрізаємо сухі, поламані та хворі гілки. Далі дивимося на гілки і якщо є зростаючі паралельно гілки, одну укорочуємо, щоб не було затінення. Укорочення проводимо вище бруньки від стовбура. Чим довше гілка, тим коротше її обрізаємо. Від цього місця підуть у ріст кілька бічних пагонів. І їх в подальшому також потрібно буде обрізати.

Замітка!

Хочемо зазначити, що оптимальна висота сливи повинна бути не більше 2,5-3 метра.

Також у дорослої сливи вирізаємо всі гілки, які ростуть усередину крони. І обрізаємо ті гілки, які ростуть вниз до землі. Ще обов’язково вирізаємо дзиги, оскільки вони лише відтягаю на своє зростання поживні речовини у дерева.