Категорії
Сад та город

Як правильно обрізати виноград щоб отримати рясний урожай великих грон

Обрізка винограду – абсолютно необхідна операція для забезпечення як нормального росту рослини, так і хорошого врожаю. Для винограду обрізка потрібна перш за все як інструмент регулювання зростання, а так само плодоношення. На жаль, через особливості природи на виноградному кущі часто утворюється досить багато грон і пагонів, більше, ніж потрібно, і до того ж рослини просто не можуть забезпечити їх всіх нормальним харчуванням. А ігнорування даного правила загрожує подовженням лоз і істотним зменшенням розміру ягід.

Всього існує два найбільш популярних методи обрізки винограду – навесні і восени.

Обрізка винограду навесні.

Зрозуміло, є також досить багато думок проти даної процедури навесні. Деякі досвідчені садівники вважають, що така практика може призвести до явища, що зветься «плач лози». Полягає воно в тому, що виноградна лоза, що стікає вниз, швидше за все буде затоплювати очі.

Однак при правильному виконанні операції, коли зрізи робляться у напрямку від самого вічка подібної проблеми цілком можна уникнути.

Що необхідно врахувати і які кроки потрібно зробити, щоб обрізка завжди була правильною і успішною:

  1. Перш за все, секатор зобов’язаний бути гострим. В такому випадку лоза майже не постраждає.
  2. Напрямок зрізу втечі повинен бути від вічка – тоді пасока Не ​​буде затоплювати очки.
  3. Місцезнаходження плодової стрілки як правило вище, ніж сучок заміщення.
  4. Подібну операцію потрібно завжди проводити з одного боку.

Перш за все, обрізаючи виноградний кущ, слід намагатися зрізати замерзлі, хворі і пошкоджені пагони. Крім того, важливо обрізати занадто товсті (12 мм і більше) або занадто тонкі (5 мм і менше) гілки. Оптимальна довжина пагонів залежить від сорту, але для більшості сортів це не більше 15 очок.

Як правило, під час обрізання навесні на втечу залишається приблизно 1-2 вузла. Сама ж схема залежить перш за все від віку виноградного куща і способів його формування.

Обрізка винограду восени

Свої аргументи досвідчені садівники можуть привести і проти осіннього обрізання. Основні з них полягають у тому, що восени виноградний кущ знаходиться в стані спокою, а отже, до коріння відбувається певний відтік вітамінів та інших поживних речовин і виробляючи дану операцію восени, в такому випадку рослина втрачає частини харчування і стає слабкішим перед зимівлею.

Якому варіанту віддати перевагу? Це залежить, перш за все, від того, чи планується вкривати кущ перед зимою чи ні. Якщо так, то найбільш доцільно проводити подібну операцію восени, приблизно після 2-3 тижнів від початку листопада. Якщо ж укриття не планується, то краще за все робити це перед тим, як встигнуть набрякнути бруньки, навесні.

Проводити обрізку восени слід ні в якому разі не раніше, ніж через два тижні приблизно після збору врожаю, інакше кущ не встигне відновити сили. У випадку, якщо листя що залишилося ніяк не опаде, то листопад необхідно влаштувати вручну для більшої зручності.

Виноградну лозу необхідно обрізати аж до самої живої деревини. Зріз при цьому повинен володіти зеленуватим забарвленням. При цій операції необхідно контролювати висоту втечі над живою і цілою брунькою – приблизно 1-2 сантиметри.

Кількість очок, які необхідно залишити на плодовій стрілці залежить від різних факторів. Серед інших це темпи зростання виноградного куща і власне товщина втечі.

Так, для діаметра близько 6 мм число очок повинно бути 5-6, для 7мм – відповідно 7-8 і так далі. Однак оскільки перші кілька очок, якщо рахувати від підстави, часто бувають безплідними, важливо також виходити від середньої ваги виноградного грона.

Наприклад, для грона, яка важить більше 500 грам, потрібно залишити мінімум, виходячи з ширини. Для ваги менш 500 грам – максимум.

Таким чином, слідуючи цим простим рекомендаціям можна легко проводити осіннє і весняне обрізання винограду максимально успішно.