Категорії
Рецепти

Як правильно омолодити кущ чорної смородини, щоб збільшити урожай

Не спішіть позбавлятися від старих кущів смородини і агрусу, викорчовувати їх, це трудомістка робота, їх просто можна омолодити. Омолодження кущів чорної смородини можна проводити і восени, і навесні.

Щоб омолодити кущ чорної смородини і поліпшити урожай, треба зайнятися його грунтовним обрізанням. Для відростання нульових пагонів (вони йдуть з підземної стеблової частини) виріжте малоплодоносні гілки різного віку. В першу чергу видаліть поламані, затінені – нижні, що лежать на землі і знаходяться всередині куща. Видаліть всі слабкі однорічні пагони. З сильних залиште не більше 2-3 на заміну старим, таким, що підлягає видаленню.

Якщо сильних нульових пагонів немає, проведіть проріджування в різних частинах куща там, де бажано викликати відростання нульових пагонів, виріжте додатково 2-3 сильні, але старі гілки.

Не видaляйте в один рік всі старі малопродуктивні гілки. Виріжте їх за 2-3 роки, замінюючи новими, які формувались з нульових і, в крайньому випадку, з волчковими пагонами. У залишених старих гілок зріжте кінці до більш сильних бічних відгалужень на старій деревині, щоб посилити зростання на гілки і збільшити розмір ягід. Сильні однорічні нульові пагони і дзиги укоротіть до зони росту і плодоношення.

Якщо нульові втечі не відростають, треба в наступному році, крім однієї-двох гілок, вирізати і дзиги, що виникли в нижніх частинах тих старих гілок, які підлягають видаленню тільки в наступному році.

Так як омолодити кущ чорної смородини? Відповідаємо, подібним обрaзом за 3-4 роки можна довести в кущі співвідношення гілок різного віку до нормального, після чого продовжувати обрізку за прийнятими правілaм.