Категорії
Сад та город

Як правильно омолодити кущ смородини, щоб він рясно плодоносив

Не квапитеся позбавлятися від старих кущів смородини і агрусу, викорчовувати їх, це трудомістка робота, їх просто можна омолодити. Омолоджування кущів чорної смородини можна проводити і восени, і весною. У запущених кущах зазвичай дуже багато старих, що майже не дають урожаю гілок, загущають кущ, а молодих мало і вони сформовані головним чином на дзигах.

Щоб омолодити кущ чорної смородини і поліпшити урожай, треба зайнятися його грунтовним обрізанням. Для відростання нульових втеч (вони йдуть з підземної стеблової частини) виріжте малоплодоносні гілки різного віку. В першу чергу видаліть поламані, затінені – нижні, лежачі на землі і такі, що знаходяться усередині куща. Видаліть всі слабкі однорічні втечі. З сильних залиште не більше 2-3 на заміну старим, підметом видаленню.

Якщо сильних нульових втеч немає, проведіть проріджування в різних частинах куща там, де бажано викликати відростання нульових втеч, виріжте додатково 2-3 сильних, але старих гілки.

Не видаляйте в один рік всі старі малопродуктивні гілки. Виріжте їх за 2-3 роки, замінюючи новими, формованими з нульових і, в крайньому випадку, з волчкових втеч. В залишених старих гілок зріжте кінці до сильніших бічних відгалужень на старій деревині, щоб підсилити зростання на гілці і збільшити розмір ягід. Сильні однорічні нульові втечі і дзиги укоротіть до зони зростання і плодоносіння.

Якщо нульові втечі не відростають, треба наступного року, окрім одної-двох гілок, вирізувати і дзиги, що виникли в нижніх частинах тих старих гілок, які підлягають видаленню лише наступного року.