Як правильно пересаджувати лілії восени, щоб отримати пишне цвітіння наступного сезону

Лілії – одні з найпопулярніших багаторічників, які вважають за краще вирощувати дачники. Граціозна рослина прикрашає клумби яскравою зеленню і наповнює все навколо тонким, ніжним ароматом. Щоб садова культура правильно розвивалася і щороку рясно цвіла, її восени потрібно викопувати й пересаджувати на нове місце.

Час для пересадки

Захід по розсаджування цибулин лілії планують з урахуванням кліматичних умов регіону проживання. Потрібно встигнути провести його за 3-4 тижні до настання холодів. При цьому денна температура повітря повинна бути близько 10 ° С.

Відразу після закінчення цвітіння рослини краще не турбувати: потрібно дати їм можливість сформувати цибулини-дітки. Зазвичай на це йде 1-1,5 місяці. До того ж, якщо розсаджування відбувається занадто рано, лілії можуть піти в зростання, а це неприпустимо.

Вибір посадкового матеріалу

Від того, які цибулини ви виберете для вкорінення, залежить привабливість вашої клумби в майбутньому сезоні. Посадковий матеріал повинен відповідати деяким стандартам. Для розмноження відбирають чисті (без цвілі, гнилі) цибулини, що не мають механічних пошкоджень, слідів від хвороб або шкідників.

При цьому ідеальний розмір діток повинен бути не менше 3-4 см в діаметрі. Більш дрібні цибулини краще не висаджувати відразу на клумбу, так як вони не зацвітуть наступного літа. Їх можна розмістити на окремій грядці.

Луска цибулинок повинна бути щільною, цільною, а донці – чистим, з розвиненою кореневою системою. Млявий або зіпсований матеріал слід відразу вибраковувати: з нього не вийде якісних рослин.

Ділянка для посадки

Більшість лілій віддає перевагу добре освітленим клумбам (грядки), захищені від холодних вітрів. Виняток становлять східні різновиди (Мартагон), яким комфортно розвиватися в півтіні.

Запашній культурі необхідний пухкий, родючий і добре дренований грунт. Коренева система квітки повинна отримувати достатню кількість не лише вологи, але і кисню, інакше рослина буде сильно відставати в розвитку і бідно цвісти.

Ділянку для висадки лілій готують заздалегідь, бажано за 2-4 тижні до заходу. Очищену від бур’янів і рослинних відходів грядку ретельно перекопують. Мізерний грунт необхідно розбавити визрілим компостом (перегноєм) з розрахунку 1 відро на 1 кв.м. Крім цього, в грунт додають суперфосфат (40 г) і сульфат калію (20 г).

У кислий грунт (на 1 кв.м) вносять пару стаканів деревного попелу або доломітового борошна. А в лужному – відро верхового торфу або 30 г сульфату заліза. Важкий глинистий грунт розбавляють промитим річковим піском і перегноєм.

Обробка цибулин перед посадкою

Ця процедура допоможе садовій культурі благополучно вкоренитися на новому місці. До того ж попередня обробка захистить цибулини від гнилі, грибкових захворювань і пошкоджень шкідниками.

Дуже довге коріння доведеться злегка вкоротити (до 3-5 см) – це полегшить процес посадки. Підготовлені таким чином цибулини замочують у розчині будь-якого фунгіциду:

  • «Фундазол»;
  • «Фітоспорін-М»;
  • «Максим Дачник» та ін.

Замітка!

Концентрація розчину і час замочування посадкового матеріалу вказані на упаковці препаратів.

Продезинфікувавши цибулини, їх обробляють стимуляторами росту (Циркон, Епін, Енерген та ін.). Розчин для цієї процедури готують відповідно до інструкції, яка додається до препаратів.

Важливо!

Після кожної обробки цибулини злегка обсушують протягом 20-30 хвилин.

Висадка в грунт

На підготовленій ділянці роблять лунки або траншеї з урахуванням, що між рослинами повинен дотримуватися інтервал не менше 30-35 см. Глибина посадки повинна дорівнювати трьом розмірам цибулини (в діаметрі). Виняток становлять тільки лілії кандідум. Їх досить висаджувати на глибину 2-3 см залежно від розміру цибулин.

Кореневу систему лілії слід акуратно розправити і тільки потім засипати грунтом. Місце посадки злегка ущільнюють, потім рясно зволожують. Щоб волога з грунту випаровувалася повільніше, грунт мульчують підручним матеріалом: перегноєм (компостом, торфом та ін.). Якщо всі процедури були виконані правильно, рослина встигне до заморозків вкоренитися.

Розкішні лілії можуть стати окрасою будь-якого саду. Запашна багаторічна рослина буде кожен сезон рясно цвісти, якщо восени приділяти їй трохи уваги.