Категорії
Сад та город

Як правильно підготувати грядку під посадку озимного часника, щоб отримати багатий урожай

Головними умовами для рясного врожаю часнику є дотримання технології і вибір відповідного місця. Перед підготовкою грунту слід визначити рівень кислотності грунту. Найкращим варіантом для посадки озимого часнику є території, де завжди є сонячне світло. Часто це височина, що мінімізує ризик затоплення культури весняною талою водою.

Рівень кислотності грунту

При кислому грунті культура не може засвоювати важливі мінерали. Така земля має недолік вапна та багато іонів водню. Вона не підходить для дозрівання рослинних культур.

Для визначення кислотності слід використовувати кіслотомір. В землі роблять поглиблення, звільняючи ділянку від корінців і інших сторонніх елементів. У поглиблення наливають дистильовану воду. Коли вода буде пофарбована в колір грунту, потрібно опустити туди щуп на 1 хвилину. Далі на екрані з’явиться цифрове значення кислотності цієї землі. Кислотно-лужний баланс в нормі становить від 3,5 до 5,5 одиниць. Якщо значення вище – земля непридатна для городництва.

Якщо спеціального пристрою немає, то кислотність можна визначити по бур’янах, які найчастіше виростають на цьому грунті.

При підвищеній кислотності допоможе вапнування. 1 раз в два роки потрібно глибоко переорювати землю і вносити гідроксид кальцію в сухому вигляді. Для добрива також використовується доломітове борошно, крейда, деревний попіл, гашене вапно або сидерати. Концентрація добрив зменшується при кожній процедурі.

Нюанси обробки грунту

Перед висадкою озимого часнику потрібно підготувати землю. Удобрювати її слід в серпні або вересні. На кожен 1 квадратний метр грядки вносять суміш, яка складається з:

  • 1 великої ложки крейди;
  • 2 великих ложок натрію сульфату;
  • 1 великої ложки суперфосфату;
  • 2 ложок попелу;
  • 10 кг перегною.

Склад рівномірно розподіляється по ділянці. Далі грунт перекопується на глибину не менше двох третин багнета лопати.

Грядка повинна бути розміром до 1 метра. Потрібен майданчик з піднесенням приблизно на 20 см. До коріння не повинна надходити надмірна волога, яка може спровокувати гниття.

Питання знезараження

Грунт для знезараження варто обробити 1% розчином мідного купоросу. На 1 квадратний метр вистачає половини відра. Щоб зробити розчин, потрібно розвести 1 велику ложку речовини в відрі і полити грядку. Грунт потім можна накрити плівкою.

За кілька діб до висадки часнику на грядку можна внести сечовину з розрахунку 15 г на 1 квадратний метр території і полити все водою.

Щоб знезаразити грунт, можна використовувати «Топсин-М» і «Фітоспорін». Це запобіжить появі грибка. Інсектициди мають антисептичний ефект. Можна використовувати «Ридоміл Голд» або «Акробат». Це захистить від шкідників.

Для обробки землі перед посадками часнику рекомендується використовувати простий розчин. На відро води потрібно взяти 2 великі ложки мідного купоросу. Цього вистачить на 2 квадратних метра території.

У відро з чистою водою також можна поступово класти кристали марганцю. Його додають, поки колір води не зміниться.

У відрі води також можна розвести 100 г бордоської суміші. 5 великих ложок вистачить на 2 квадратних метра грунту.