Категорії
Сад та город

Як правильно підготувати полуницю до зими, щоб на наступний рік отримати щедрий урожай

Ремонтантна полуниця – це культура, яка дає два або навіть три врожаї за один сезон в умовах сухої і теплої осені. Щоб радіти великим, смачним ягодам і на майбутній сезон, варто приділити особливу увагу підготовчим роботам в осінній сезон, оскільки від правильно проведених заходів залежить майбутній урожай.

Режим поливу

Як тільки були зібрані останні ягоди, кількість поливів скорочують. Вологу вносять лише в разі потреби.

Тільки на початку жовтня приступають до здійснення вологозарядних поливів. Проводжу їх з частотою 1 раз в 7 днів. Здійснюють процедуру до тих пір, поки грунт не насититься вологою до самого коріння. Якщо осінь дощова, то кількість поливів скорочую або зовсім відмовляюся від цієї процедури.

Внесення добрив

Один з найважливіших осінніх заходів – підживлення рослин. Воно необхідне для ремонтантної полуниці, оскільки плодоношення 2 рази за сезон вимагає достатньої кількості поживних елементів і сильно виснажує грунт.

Багато садівники використовують готові комплексні препарати, придбані в спеціалізованих магазинах. До їх складу входить достатня кількість корисних елементів.

Краще вже приготувати суміші самостійно:

  • суперфосфат – 3 частини;
  • сірчанокислий калій – 2 частини.

Гранули рівномірно розсипають під кущиками рослин. Потім злегка присипають землею і ретельно проливають водою. На 1 м2 посадки беруть 50 г суміші.

Добрива в такому вигляді поступово насичують грунт поживними елементами, швидше вбираються кореневою системою і засвоюються рослиною. Це дає можливість полуниці підготуватися до сезону холодів.

Ще одна ефективна підгодівля, яку можна застосовувати, складається з мінеральних добрив і органіки.

Компоненти:

  • коров’ячий гній – 1 л;
  • вода – 10 л;
  • суперфосфат – 2 ст. л .;
  • деревна зола – 1 стакан.

Всі складові ретельно перемішують і дають настоятися добу. Потім беруть 1 л робочого розчину, розводять 1 л води і поливають полуницю в міжряддях.

Обрізка

Процедуру для ремонтантної полуниці проводять по необхідності. Приступають до обрізку восени, з настанням перших заморозків. Великий обсяг пагонів не видаляють, оскільки це може негативно позначитися на плодоносінні.

Обрізають пізні квітконоси, так як они забирають багато сил у рослини, не дозволяючи повністю підготуватися до періоду спокою. Також сухі, пожухлі, з ознаками захворювання або гниття листя.

Деякі садівники здійснюють процедуру руками. Робити це не можна – можна нанести рослині серйозну травму, яка стане причиною її зникнення.

Потрібно здійснюю обрізку тільки гострим секатором, попередньо продезінфікувавши його в розчині марганцівки. Погоду вибирають суху і похмуру, але без дощу.

Якщо на віддалених частинах рослин немає ознак хвороби або поразки комахами, то таке бадилля закладають в компостну яму.

Укриття ремонтантной полуниці восени

Остання процедура, яку здійснюють восени, – укриття полуниці. До неї приступають, як тільки на вулиці встановлюються морози. Невелика негативна температура, до -5 ° С, є відмінним природнім загартуванням рослини, підвищуючи її стійкість до різних захворювань і погодних коливань.

Ремонтантну полуницю можна вкрити мульчею, роблячи навколо шар в 15 см.

Для цього використовують один з матеріалів:

— Лапник і хвоя. Добре зберігає тепло на грядці, не перешкоджає циркуляції повітря, захищає рослини від промерзання і пересихання. Навесні, змішуючись з грунтом, покращує її водо та воздухопроводімость, роблячи грунт більш пухким. Однак не підходить для грунту з високою кислотністю.

— Солома. Зберігає тепло і вологу, поступово перегниваючи, збагачує грунт корисними елементами. Однак стає приманкою для гризунів, які селяться в соломі в холодну погоду.

— Компост. Надійно вкриває рослини, розкладаючись, зігріває кореневу систему.