Категорії
Сад та город

Як правильно поливати моркву в липні, щоб виросла великою і соковитою

Недолік і надлишок вологи для моркви відіб’ється на смаку і вигляді моркви. Морква може гірчити і ставати світлою, піддаватися в той же час і недугам. Саме тому поливи моркви потрібно проводити з розумом.

І якщо на початку літа, коли на вашій грядці є лише зелені сходи, очевидно, що йде розвиток надземної частини, то в липні, коли йде набір вже маси коренеплодів виникає питання, а як часто і як глибоко потрібно поливати моркву в цей період часу.

Коли поливати морку?

Насправді поливи в середньому в липні проводяться 1 раз в 5-7 днів. Але тут ще все залежить від температури повітря. Так, якщо наприклад, температура повітря тримається більше +30 градусів, то поливи можна робити практично через день. Головне правило тут не дати грунту пересохнути. А при високих денних і нічних температур повітря це хвилі може бути. Тому якщо ви бачите, що земля на грядці покрита твердою кіркою, то полив важливо зробити.

Поливати моркву потрібно тільки вранці або ввечері. Ні в якому разі не робіть це днем, щоб не завдати вашим рослинам сонячних опіків.

Як поливати моркву?

Найкраще поливати моркву не зі шланга, а з лійки. Таким чином ви завжди можете контролювати, скільки води вилито на грядку, ну і за допомогою насадок забезпечите рівномірне зволоження грядки.

Що стосується норми поливу, то в липні моркву поливають з розрахунку 15-16 літрів води на 1 кв.м. грядки. В кінці липня поливи скорочують.

Крім того пам’ятайте, що в липні часто стоїть суха і спекотна погода. Але поливати холодною водою, наприклад, з колодязя або свердловини, моркву категорично не можна. Інакше ви своїми руками ослабите ваші рослини. Якщо ж в липні прохолодна або дощова погода, то поливи моркви потрібно скоротити або скасувати.