Категорії
Сад та город

Як правильно поливати огірки, щоб домогтися відмінного врожаю

Не мало важливу роль у вирощуванні гарного врожаю огірків відіграє полив даної культури. У цій статті ми розповімо вав, як правильно поливати помідори, щоб отримати відмінний урожай огірків на вашій грядці.

Огірки люблять світло, складаються з води, а їх коріння розташовані у верхньому шарі грунту. Це пояснює їх регулярний полив з лійки під корінь водою від двадцяти градусів, як основу догляду за ними. Якщо відбулося повне висихання грунту, коріння огірків, проводять іригацію – проведення каналів для водопостачання полів.

Від частоти поливу у відкритому ґрунті залежить смак овочів

Перед початком цвітіння зав’язі на 1 м² полив становить сім літрів води. При нежаркому сезоні проводять два поливи в сім днів. При жаркому – до п’яти разів на вісім днів. Самі овочі заливати не можна. Це призводить до утворення кірки, накопичення солей в землі. Під час розвитку овочів частоту поливу поступово зменшують.

При нестачі світла можуть припинити своє зростання, зав’язі опасти. Не слід густо садити овочі – почне розвиватися стебло з чоловічим суцвіттям, що теж може стати причиною уповільнення зростання.

Оптимальна температура для огірків – двадцять шість градусів. Зростання припиняється при температурі нижче п’ятнадцяти градусів, вище сорока градусів. Землю вибирають багату органікою.

Технологія правильного поливу

Після посадки в відкриту землю огірки поливають водою мінімум двадцять градусів. Не допускайте потрапляння води на листя. Поливайте овочі у відкритій землі ввечері, в теплиці – до полудня.

Основні правила поливу:

• Полив після висадки. У такий період огіркам не потрібно багато вологи. Полив проводять раз в сім днів, від трьох до шести літрів на 1 м².

• Формування суцвіть. Полив проводять теплою водою, раз в сім днів.

• Дозрівання плодів. Проводять рясний полив раз в три доби, від шести до дванадцяти літрів на 1м2. В кінці серпня обсяг, частоту поливу починають поступово скорочувати. Це запобіжить розвитку кореневої гнилі.

• Спека, дощова погода. У спеку полив проводять після шести годин вечора. У похмуру погоду полив припиняється.

На замітку!

При відсутності лійки полив проводять з пляшки: проробляють 3-5 маленьких отворів, або одне невелике. Розміщують пляшку над корінням біля стовбура.

Полив і підгодівля

Овочі не висаджують на місце, де росла культура пасльонових. Для багатого врожаю використовують рідке добриво. Роблять з народних засобів і поєднують з основним поливом.

Варіанти поливу овочів:

Дріжджі —  Утворюють коріння, сприяють поліпшенню імунітету, зростання овочів. Приготування: тепла вода – десять літрів, дріжджі – десять грам, цукор – дві столові ложки. Змішати дріжджі, цукор. Через дві години додати воду, полити огірки. Підгодовують овочі через чотирнадцять днів після висадки у відкритий грунт.

Зеленка — Запобігає кореневу гниль. Розчинити десять крапель зеленки в десяти літрах рідини.

Сода — Запобігає пожовтіння листя. Розвести сімдесят мілілітрів соди в десяти літрах води.

Сечовина — На 10 л води припадає 30 г сечовини. Через 14 днів після висадки, на початку плодоношення і після підгодовують. Зростання овочів поліпшується.

Нашатир — Джерело азоту. Вода – 10 л, нашатирний спирт – 21 мл. Через чотирнадцять днів після висадки і через кожні 7 днів підгодовують.

Коров’яче молоко —  Захищає від борошнистої роси. Змішати нежирне молоко – 1 л, вода – 9 л, йод – десять крапель.

Борна кислота — Збільшує кількість зав’язей. Вода п’ятдесят градусів – 1 л, борна кислота – 1 ч ложка. Після повного охолодження розбавити водою – 2 л.

Якщо дотримуватися основних правил, технології посадки, поливу, то можна збирати багатий урожай соковитих огірків. Така інформація підійде для досвідчених садівників і для початківців.