Категорії
Сад та город

Як правильно поливати перець, щоб отримати хороший урожай

Перець є однією з найпопулярніших культур у садівників-городників по всій нашій країні. Але щоб отримати відмінний урожай солодкого перцю, необхідно правильно за ним доглядати. І основним компонентом цього є своєчасний і грамотний полив. А ось як правильно поливати знає не кожен любитель городу.

Після висадки розсади перцю на постійне місце або у відкритий грунт, або в парник, або в теплицю поливати його потрібно не дуже часто. Досить буде одного рясного поливу раз в 3-4 дня. Звичайно, тут багато що залежить від погодних умов на вулиці, а також ґрунтових особливостей.

На піщаному грунті і супісках поливи краще проводити кожні два дні. В інших випадках, дотримуючись рекомендації вище.

Після кожного поливу обов’язково рихлимо грунт під рослинами. Робимо це максимально обережно, щоб не пошкодити кореневу систему перцю, яка розташовується дуже неглибоко.

Так роблять в перші кілька тижнів, коли рослини ще майже не цвітуть і звикають до нових умов вирощування.

Потім настає момент цвітіння і плодоношення. Потреба перців в воді значно збільшується. Тому інтенсивність і кратність поливів теж збільшуємо.

Найкраще поливати один раз в два дні. При цьому перець добре переносить, якщо вода цілком змочує все листя. Та й ніякі грибкові захворювання не з’являються. Більш того в сильну спеку листочки краще обов’язково змочувати. В іншому випадку вони починають в’янути.

Зразкова витрата води на 1 квадратний метр в момент плодоношення становить 7-8 л.

Коли поливати?

Полив обов’язково проводимо або вранці до 10 годин, або ввечері після 18:00. Якщо перець росте в теплиці, то після поливу її найкраще залишити на годину провітритися, перш ніж закривати.

Якою водою поливати?

Перці теплолюбні рослини, тому поливати їх потрібно виключно теплою водою. Заздалегідь залийте водопровідну воду в бочку або будь-яку іншу ємність, щоб сонце і гарна погода прогріли її до 25-27 градусів. А потім вже використовуйте її для поливу.

Що стосується підгодівлі, то їх протягом всього сезону поєднують з поливом. Тому заздалегідь сплануйте дні внесення добрив.