Категорії
Сад та город

Як правильно поливати виноград, щоб отримати відмінний урожай

Для винограду, як і для інших садових і городніх культур, потрібно своєчасний і належний догляд. Полив є одним з ключових моментів, але його потрібно здійснювати правильно, щоб отримати урожай, а не загубити рослину.

Нюанси, які слід врахувати

Виноград хоч і невибаглива рослина, але полив має важливе значення протягом всього вегетативного періоду. Але, щоб допомогти винограду набратися сил, а також отримати хороший урожай, слід врахувати кілька важливих правил поливу цієї рослини.

Основними з них вважаються:

• Якщо зима була малосніжною, і на початку весни були відсутні дощі, то перший полив потрібно зробити ще до моменту розпускання бруньок на виноградній лозі. У разі, коли полити в цей період не вдалося, то зробити це можна вже після того, як нирки розпустилися.

• Перший полив повинен бути рясним, наприклад, для одного дорослого куща буде потрібно 50-100 літрів води.

• У разі, якщо виноградні кущі поливали восени, то навесні цього вже не буде потрібно робити, аж до моменту поки рослина не почне створювати суцвіття. Тобто за два тижні до початку цвітіння. Або після того, як на гронах будуть сформовані ягідки розміром з горошину.

• Що стосується подальшого поливу, то його необхідно зменшити в період наростання ягід і їх дозрівання. Але в даному випадку, є виключення з правил. Деякі сорти винограду рекомендується не поливати під час формування ягід на гронах. А ось коли урожай почне дозрівати, то полив зовсім потрібно припинити. Справа в тому, що під час процесу дозрівання в ягодах відбувається накопичення цукру, а наявність в грунті надлишку вологи призведе до того, що ягоди будуть кислими.

Ще одним негативним наслідком наявності великої кількості води в грунті може стати причиною розтріскування ягід. Відповідно такий урожай вже не буде придатним для зберігання.

Також слід сказати, що поливати виноград необхідно в лунки, які потрібно зробити в прикореневій зоні. Така рекомендація обумовлена ​​тим, що коренева система винограду розташовується досить глибоко і поверхневий полив буде практично неефективним. До того ж, можуть виникнути й інші неприємні наслідки, якщо використовувати для поливу мала кількість води. Справа в тому, що коли корінню стане не вистачати вологи в нижніх шарах грунту, то вони будуть намагатися діставати її з поверхневого шару, а значить коренева система стає доступною ( «відкритої») для морозів. Тому зростає ймовірність вимерзання виноградної лози в зимовий період, якщо своєчасно не проводити укриття прикореневої зони.

Осінній полив

Що стосується необхідності поливу виноградних кущів восени, то його можна не здійснювати, якщо були дощові дні. Якщо погода була посушливою, то зволожити грунт під виноградними кущами потрібно тільки після опадання листя. При цьому полив повинен бути проведений за місяць до настання морозів. Таким чином можна вберегти рослину від вимокання і від вимерзання в зимовий період.

На завершення необхідно відзначити, що виноградні кущі можуть витримувати тривалий період посухи, але в основному це стосується вже дорослих рослин. Адже їх коренева система може добувати воду з глибоких шарів грунту, але довга відсутність вологи може стати причиною всихання кущів, а то і його загибелі. Тому не варто випробовувати рослину на витривалість а виробляти правильний, а також своєчасний полив, тоді виноград віддячить за турботу рясним і смачним урожаєм.