Категорії
Сад та город

Як правильно посадити полуницю навесні у відкритий грунт

Зі стартом нового посадкового періоду висадка на грядки полуниці є дуже непоганим варіантом. Звичайно, появу плодів цього літа ніхто не гарантує, зате культура буде краще рости, набиратися поживних речовин, що дозволить паросткам полуниці піти на зиму зі здоровим і сильним корінням і підвищить шанси на нормальне проростання навесні.

Для тих садівників і городників, які зважилися посадити полуничну культуру в відкриту землю варто відзначити, що температура грунту не повинна бути нижче восьми градусів, тобто вдень на термометрі нормальною температурою буде близько десяти градусів. Але все залежить від географічного положення.

Як правильно підготувати розсаду полуниці для посадки в відкриту землю

Важливо!

У грунт можна садити тільки паростки без будь-яких хвороб і пошкоджень.

Хороший полуничний саджанець повинен володіти такими характеристиками, як:

 1. Від трьох до п’яти листочків яскравого кольору, які не мають будь-яких відхилень.
 2. Добре розвинена мичкувата коренева система.
 3. Корінці приблизно від шести до восьми сантиметрів в діаметрі, а корі шийки приблизно сім-вісім міліметрів в діаметрі.

Дані параметри стосуються абсолютно всіх видів полуничної культури: куплених в спеціальних магазинах або вирощених своєю працею.

Перед тим як садити полуницю в грунт, саджанці необхідно потримати деякий час на свіжому повітрі, скоротивши до нуля потрапляння на них сонячних променів. Якщо раптом стало помітно, що саджанці з закритими корінням трохи сухі, то їх можна потримати півгодини у воді.

Як підготувати грядки для полуниці

Полуниця обожнює землю, багату перегноєм, а також велику кількість сонячного світла. Тому вибір місця, де буде рости ця рослина, є однією з найголовніших стадій посадки. В цьому питанні варто звернути увагу на болотисті ділянки, а також на торфовища.

Найкращим варіантом для зростання полуниці є рівна місцевість, яка не ухиляється в будь-яку сторону більше, ніж на п’ять градусів. Грунтові води на таких ділянках повинні текти високо, адже коренева система цієї ягоди зовсім не довга – всього сорок сантиметрів, проте надлишку вологи допускати не можна. У занадто сирих місцях буде не обійтися без високих грядок або вручну зробленого дренажу.

Після яких культур можна садити цю ягоду?

Полуниця ідеально впишеться і буде добре рости на грунті, де недавно були посаджені сидерати, в більшості своїй бобові культури, злаки, зелень, коренеплоди.

Важливо не забувати, що цю ягоду можна вирощувати на одній ділянці більше трьох років, так як ягідник втомлюється і перестає давати належну кількість плодів.

Якщо є бажання зробити змішану посадку, то полуниця буде гармонійно рости з такими сусідами, як:

 • шпинат;
 • петрушка;
 • кущова квасоля;
 • часник;
 • цибуля;
 • редис;
 • редька;
 • буряк;
 • кріп і листовий салат.

Грамотна підготовка грядок для полуниці в весняну пору року

Порядок дій при правильній підготовці грядки для цієї ягоди:

1. Видалити з ділянки всі бур’яни і залишки попередніх рослин, які були в цьому місці.

3. Далі грядку необхідно перекопати і додати туди якесь органічне добриво.

Після цього місце майбутньої розсади необхідно розрівняти граблями і за два тижні до моменту поміщення саджанців обробити грядку, наприклад, «Фітоспорін» або препаратом «Тріхадерми».

Як садити полуницю у відкритий грунт в весняну пору року

Існує кілька варіантів посадки суниці садової:

 • килим;
 • стрічка;
 • шаховий порядок;
 • шеренга;
 • та інші.

Для кожного виду є свій метод розстановки саджанців. Звичайно їх розміщують на відстані двадцяти-тридцяти сантиметрів. Якщо землю восени не готували до майбутньої розсади, то в грядки необхідно помістити невелику кількість попелу або гумусу і присипати їх землею.

Набирає популярність метод вирощування даної культури на покривним матеріалом темного відтінку. Такий спосіб скорочує витрати по догляду за полуницею і збільшує її врожайність.

Порядок дій для розсади з підготовленою ділянкою землі:

1. Для початку потрібно викопати невеликі ямки, приблизно десять сантиметрів глибиною. Їх необхідно добре пролити і кинути в кожну маленьку жменьку попелу.

2. Після цього в кожну ямку помістити по саджанцю полуничної культури, розправити її коріння і присипати всю цю справу землею, ущільнивши рукою.

3. Простежити, щоб паросток полуниці був поміщений в грунт в правильному положенні, тобто верхня брунькаповинна бути на одному рівні із землею.

4. Після того як полуниця в весняну пору року була посаджена, її грядки необхідно покрити шаром мульчі в пару-трійку сантиметрів. Для цієї мети підійде перегній. Звичайно полуницю починають садити в досить прохолодну пору, тому, щоб захистити рослину від згубного впливу негативних температур, її можна накрити плівкою, яку треба буде зняти з приходом тепла.

Посадка полуниці у відкритий грунт навесні не таке важке заняття, як може спочатку здатися. Щоб полуниця порадувала садівників і дачників великою кількістю смачних ягід, потрібно не забувати правильно доглядати за нею.