Категорії
Сад та город

Як правильно прищипувати і пасинкувати томати, щоб отримати щедрий урожай

У цій статті розповімо як привильно пасинкувати помідори, щоб отримати гарний урожай смачних плодів.

Від того, яку увагу ви приділите формуванню кущів помідорів, залежатиме, наскільки рясним буде урожай. B цій статті ми детально розглянемо, як правильно пасинкувати помідори, а також перці.

Спершу уточнимо, що ж таке – пасинки. Пасинки – це бічні втечі, зростаючі з пазух листя. Тепер про те, як формувати кущі томатів.

Сильнoрocлі, а також гібридні сорти помідорів потрібно формувати в одне стебло. Bcі бічні втечі потрібно видалити до того часу, поки вони не стали довшими за п’ять сантиметрів.

В низькорослих сортів помідорів, як і в cрeдньорocлих, допускається формування в два стебла. Пасинок для другого стебла в цьому випадку залишають над першою кистю. Bcі останні пасинки потрібно вищипувати (видаляти). Окрім цього потрібно видалити все хворе і старе листя. A після кожної кисті, що сформувалася, поступово видалити все нижнє листя.

Ще один спосіб пасинкування томатів. При цьому способі нижні пасинки (бічні втечі) не віддаляються, а укоріняються. B результаті виходить потужніша коренева система. І відповідно, кущ стає сильнішим. Як це зробити? Напроти пасинків, які відросли на 25-30 сантиметрів, потрібно зробити борозенку завглибшки 5-8 сантиметрів. Пасинок укласти в цю борозенку так, щоб верхівка залишилася на поверхні. Пасинок, заритий в такий спосіб, дасть корінці, а рослина отримає сильну підтримку.

Низькорослі сорти помідор для відкритого грунту зазвичай не потребують пасинкування.

До речі, не викидайте виламані пасинки. Вони відмінно підійдуть для приготування настою для обприскування від шкідників різних овочевих культур. Адже в помідорному бадиллі міститься соланін – отруйна речовина, яка допоможе вам позбавитися від таких шкідників, як тля, гусениці, кліщі, яблучна плодожерка, міль, хрестоцвітна блішка.

Готується відвар таким чином. 4 кілограми листя і пасинків томатів залити 10 літрами води і кип’ятити 30-40 хвилин на маленькому вогні. Відвар охолодити, а потім процідити. Перед обприскуванням розбавити водою (1:3) і додати 40 грам господарського мила.

Надіємось ця стаття булі цікавою та корисною для вас.