Категорії
Сад та город

Як правильно розмножувати смородину живцями навесні

Розмноження смородини живцями – простий і ефективний спосіб, що дозволяє за короткий термін отримати необхідну кількість міцних і здорових рослин.

Зазвичай проводять цю процедуру влітку, але ніщо не завадить зробити це навесні. Тут вже садівник сам вирішує, коли йому зручно.

Вибрати пагони

Для зрізу підійдуть однорічні пагони (вони зазвичай світлі).

Заготівля живців виглядає наступним чином:

  • Гострим секатором зрізати пагони, діаметр яких не менше 0,7 см. Слідкуйте, щоб вони були здоровими, з чистою кроною.
  • Нарізати з кожного шматочки довжиною 15-20 см.
  • Верхній зріз повинен бути прямим, вище нирки на 0,5 см.
  • Нижній – під кутом (відразу під ниркою).
  • Пустити зрізи в садовий вар або віск.
  • Укоренити пагони.

Укореняти пагони потрібно в скляних банках, наповнених водою. Можна додати ½ ч.л. меду на 1 л рідини. А ось пластик не підійде, так як він розкладається і виділяє отруйні речовини. Також не варто використовувати шини при посадці рослини у відкритий грунт.

Банку з живцями потрібно встановити на вікно, в тепле приміщення. Під ємність підставити пінопласт, тоді паросткам буде тепліше.

Висадити в горщики

Як тільки корінці підростуть до 5 см, можна висадити живці в горщики. Зробити їх можна з паперу. Найкраще використовувати коричневий звичайний папір (від пакувальних пакетів).

На дно горщика необхідно укласти керамзит, напівперепріле листя і зверху грунт. Висадити в суміш живці і зволожити водою. Поставити горщики в ящик, який також встановити на пінопласт.

Догляд за пагонами

Існують такі особливості догляду за молодими рослинами:

– Полив. Протягом 2 тижнів живці необхідно обприскувати, а далі вже поливати раз в 3 дня. Слідкуйте, щоб грунт не пересихав.

– Розпушування. Після поливу землю потрібно розпушувати, щоб корінці отримали необхідний для їх росту і розвитку кисень.

– Підживлення. Щоб забезпечити саджанців повноцінним харчуванням, потрібно підгодувати їх коров’яком під час утворення пагонів з нирок. Необхідно залити 1 кг добрива 10 л води, додати 100 г деревного попілу. Настоювати 2 доби, а потім окропити молоді рослини.

– Температурний режим. Для саджанців оптимальною залишається температура 18-24 градуса. Як тільки з’являться перші квіти на молодій рослині, їх потрібно видаляти. В іншому випадку вони будуть забирати поживні речовини, необхідні для повноцінного росту рослини.