Як правильно розморожувати холодильник і що робити не варто

Догляд за холодильником будь-якого типу обов’язково включає в себе розмороження. Здавалося б, що складного? Вірно, нічого, якщо не квапити події і знати, як проходить процес. Сьогодні і розповімо, як правильно розморожувати холодильник, щоб йому не нашкодити.

Для чого і як часто

Відповісти на першу частину питання досить легко. Профілактичні процедури в кілька разів збільшують експлуатаційний термін техніки. Будь-які холодильні пристрої – не виняток. Розморожування знижує навантаження на компресор, що сприяє навіть економії електрики.

Єдиний критерій, за яким слід визначати періодичність профілактичного і санітарного розморожування, – це наявність або відсутність автоматичного режиму.

Одно- та двокамерні холодильники

У звичайних побутових приладах утворення криги відбувається порівняно швидко. Вимикати і мити їх слід два-три рази на рік, в разі потреби. На стінках з’явилися снігові дюни – значить, час прийшов.

У літній період лід в морозильній камері утворюється ще швидше за рахунок контакту з теплим повітрям. Відповідно, вимикати обладнання і проводити необхідні процедури треба частіше.

«No Frost»

Девайси нового покоління оснащені системою автоматичного регулювання власної температури і висновком надмірної вологи назовні. Це значно знижує утворення криги на стінках морозильної камери. Втім, розморожувати їх в періоди активної експлуатації все одно потрібно. Мінімально – раз на рік.

Як взагалі це відбувається
Насправді алгоритм досить невигадливий. Для його виконання знадобиться лише терпіння, та пара ганчірок. Покрокова інструкція така:

Вимкніть апарат від мережі і відкрийте всі дверцята.
Перекласти продукти з холодильника в заздалегідь підготовлене, відповідне для тимчасового зберігання, місце. Наприклад, в ванну, наповнену холодною водою. Або ж в термопакет, набитий льодом або хоча б в прохолодну затемнену кімнату. Витягніть всі знімні комплектуючі (полички, підставки для яєць і інші). Відкрийте холодильник.

Залиште до повного розморожування. Періодично доведеться витирати калюжі, що з’являються в міру відтавання льоду.

Вимийте внутрішні стінки обладнання і зняті раніше комплектуючі деталі. Протріть насухо м’якою тканинною серветкою. Залишити ще на годину для повного висихання.

Включіть прилад і дозвольте йому попрацювати 20-30 хвилин, лише після чого складайте в нього продукти.

Способи прискорення

Краще рішення – просто дозволити крижаним наростам відтанути природним шляхом при кімнатній температурі. Однак як бути, якщо з якихось причин помити холодильник потрібно швидше?

Винахідливі господині придумали кілька способів якнайшвидшого розморожування. Втім, деякі з них можуть бути небезпечні для техніки або здоров’я людини. Хоча робітники і ефективні способи прискорення танення льоду теж є:

— Обприскувати з пульверизатора ледь теплою водою стінки підмерзлої камери. Протягом 20-30 хвилин льод гарантовано почне підтавати і відвалюватися.

— Помістити в морозилку каструлю з гарячою водою і закрити дверцята. Пар від вологи швидко розтопить лід. Обов’язкова умова – ємність ставити тільки на спеціальну термостійку поверхню. Замість неї можна використовувати і звичайну грілку.

Як не можна робити ні в якому разі

Чого при розморожуванні категорично не рекомендується, так це намагатися відколоти гострими предметами примерзлий до стінок морозилки лід. До того ж не варто використовувати в якості джерела гарячого повітря фен.

Перший варіант загрожує пошкодженням обладнання. Мінуси другого – висушений до непридатності гумовий ущільнювач на холодильнику і згорілий фен. Та й надмірно швидке розморожування лише зашкодить техніці.