Категорії
Сад та город

Як правильно посадити малину восени, щоб завжди був багатий урожай

Садівники знають, що малина може вести себе як бур’ян, її кореневі нащадки можуть проростати далеко від основного куща. Часто садівникам доводиться перекопувати і вибирати коріння малини навколо кущів, щоб проростаюча малина не сходила на сусідніх грядках.

У цій статті ми хотіли б розповісти вам, як можна садити або пересаджувати малину з обмеженням зростання кореневих нащадків.

Сприятливий час для посадки і пересадки малини – вересень, саджанцм потрібен приблизно місяць до холодів, щоб вкоренитися, тоді вони без проблем перезимують.

Перед пересадкою молоді стебла малини потрібно обрізати на висоті 20-30 см, старі коричневі стебла вирізати до землі. При осінній посадці малині в наступному році не потрібно давати плодоносити, саджанці повинні зміцнити кореневу систему і видати як мінімум три сильних пагона, які дадуть урожай на другий рік. При посадці восени ремонтантної малини ви отримаєте перший урожай вже на майбутній рік.

Малину можна садити кущами і рядами. При кущовій посадці в одній лунці можна садити 2-3 саджанця, посадочні ями копати на відстані 70-80 см. При посадці в ряд саджанці розміщують через 30-40 см, але в міжряддях відстань повинна бути не менше 1 метра.

Як садити малину?

Копаю посадкову яму глибиною близько 30 см і шириною 50-60 см. При рядній посадці копайте траншеї потрібної довжини, глибиною і шириною близько 30 см.

Бічні сторони ями закривають старим лінолеумом, шириною по висоті посадкової ями. Через лінолеум коріння малини не проросте і кореневі нащадки не будуть сходити далеко від основного куща. Замість лінолеуму можна використовувати шифер або інший не гниючих матеріал.

Дно ями заповнюють грубою органікою – ріжуть старі гілки малини, смородини і тонкі гілки садових дерев. Цей шар буде як дренаж в той же час гілки поступово перегниватимуть і живити малину.

Підготовка посадкової ями для малини

Ззаповнюю яму наполовину землею, змішаною навпіл з перегноєм.

Додатково в яму вносять жменю фосфорно-калійного добрива, можна використовувати суперфосфат, а також склянку деревного попелу. Якщо грунт з кислою реакцією, то додайте в посадкову яму доломітове борошно або вапно пушонку. Всі добавки потрібно ретельно перемішати з землею.

Саджанці малини при посадці потрібно заглиблювати на 5 см від колишнього рівня, якщо місце сонячне, а грунт піщаний, який швидко втрачає вологу. Якщо садите малину в важкий глинистий грунт, на ділянці, де постійно волого, то заглиблювати саджанці не потрібно.

Посадка малини

Після посадки малини навколо куща, по контуру посадкової ями, роблять земляний валик і поливають малину в центр куща.

В кінці осені посадки малини основу кущів засипати сухим листям і вкрити лапником, щоб саджанці не постраждали від морозів в безсніжний період.