Категорії
Сад та город

Як правильно сіяти кріп, щоб навесні отримати гарний урожай

Добрий день, мій читач. Кріп – корисна і смачна зелень, яка обов’язково має бути присутня в раціоні. Вирощуванням цієї однорічної рослини займаються багато дачників, але урожай радує далеко не всіх. Якщо дотримуватися правил посіву, результат не змусить себе чекати.

Як сіяти кріп під зиму

Посів кропу під зиму практично завжди дозволяє отримати свіжу зелень ранньою весною. Вибору грядки повинна приділятися особлива увага. Важливо, щоб місце добре висвітлювалося, а взимку на ньому затримувалося снігове покриття.

Грунт повинен бути перекопаний мінімум на 25 см. У нього потрібно внести перегній або компост. На 1 м2 потрібно половина відра органічних добрив. Якщо кислотність грунту перевищує допустимі норми, виправити ситуацію можна за допомогою додавання доломітового борошна, крейди або золи.

Приступати до посівів необхідно за 14 днів до приходу морозної погоди. На упаковці з посадковим матеріалом вказана норма витрат на 1 м2. Це кількість потрібно збільшити не менше ніж на 25%.

Відстань між борознами має бути 15 см, їх необхідно заповнити шаром 3-4 см. Якщо зима в регіоні, де вирощується кріп, видається малосніжною, грядку потрібно вкрити шаром мульчі. Навесні її слід усунути. Як тільки грунт прогріється до 5 градусів, насіння почнуть йти в ріст. Молодим сходам не страшні похолодання. У зимовий період вони піддаються загартовуванню, тому сходять дружно.

Як посіяти кріп в теплиці

Приступати до посіву насіння кропу в теплиці можна в кінці зими. Займатися підготовкою грунту доведеться восени. Необхідно усунути залишки коренів, провести перекопування грунту, внести добриво, розрівняти поверхню.

Мішки або відра слід наповнити сумішшю з землі і перегною. Їх можна відправити на зберігання в теплиці або в тепле приміщення.

Взимку грядки в теплиці необхідно покрити снігом. Кращий час для посіву – лютий. Насіння потрібно розсипати по поверхні в хаотичному порядку і прикрити снігом (товщина шару 5-7 см). Навесні снігове покриття почне танути, грунт буде добре зволоженим.

Поверх грядок потрібно буде укласти мульчу, приготовлену заздалегідь. Щоб скоротити випаровування вологи, посадки потрібно затягнути плівкою. Це також допоможе прискорити процес проростання насіння. Вплинути на терміни можна за допомогою установки інфрачервоних ламп. Такий варіант підійде для теплиць, в яких проведена електроенергія.

Якщо хочеться виростити хороший урожай зелені, але досвіду в цій справі недостатньо, можна дотримуватися основних правил. Важливо зуміти підібрати сорт і приділити увагу підготовці грунту.