Категорії
Сад та город

Як правильно висадити розсаду огірків у відкритий грунт

Хороше плодоносіння огірків, залежить від багатьох чинників. Зокрема, велике значення має належна висадка розсади у відкритий грунт. Щоб провести процедуру правильно, забезпечити приживаність культур, потрібно дотримуватись простих, але необхідних правил, перерахованих нижче:

– Вибирайте для грядок сонячне, захищене від вітру місце. Якщо посадити їх в півтіні, на хорошу врожайність розраховувати не слід. Щоб уберегти культури від вітру, по периметру висаджується кукурудза або соняшник.

– Звертайте увагу на сівозміну. Кращими попередниками огірків виступають томати, капуста, горох, боби. Не бажано садити культури після кабачків, гарбузів, патисонів. Якщо раніше на цій ділянці зростали огірки, повторна висадка може здійснюватися не раніше чим через 3-5 років.

– Садіть розсаду в насичену органікою землю. Осінню до грунту вноситься суперфосфат (2 ст. ложки на 1 м2) і деревна зола (150-200 грам на 1 м2). При весняному перекопуванні в грунт закладається перегній (5-6 кг на 1 м2). Для знезараження, за 10-12 діб до посадки ділянка поливається розчином на основі марганцівки.

– Щоб захистити рослини від заморозків, в середній смузі вони висаджуються в грунт в кінці травня. Якщо провести процедуру раніше, грядки на ніч захищаються від низьких температур поліетиленовою плівкою.

– Рослини висаджуються в лунки, відстань між якими – 20-30 см. Бувалі городники радять розташовувати кущі в шаховому порядку. У кожну лунку поміщається по парі насіннячок. Після появи сходу, слабкіша рослина видаляється.

– Оптимальна температура грунту перед висадкою – 15 -18 градусів. Перед пересадкою розсада рясно поливається. Після закінчення процедури, на грядки наноситься шар мульчі з тирси або торфу. Товщина шару – 2-3 см. Наявність мульчі значно спрощує догляд за рослинами.

– Щоб поліпшити цвітіння, бажано висаджувати насіння 2 літньої давності. Посадочний матеріал може бути сущим або пророщеним. Можуть висаджуватися вертикальним або горизонтальним методом.

– Через декілька днів після пересадки молодих рослин, грядки поливаються водою, що відстоялася.

Дотримуючись перерахованих вище рекомендацій, ви зможете правильно пересадити розсаду огірків у відкритий грунт. Забезпечите їх приживаність на новому місці, подальше якісне зростання і високу врожайність.