Категорії
Автотехніка

Як правильно замінити свічки запалювання на автомобілі

Свічки запалювання в транспортному засобі потребують заміни хоча б один раз на рік. Точний інтервал залежить від умов експлуатації автомобіля. Як правило, заміна проводиться під час планового технічного обслуговування. Але багато автомобілістів вважають, що поміняти свічки можна і самостійно, і для цього зовсім не обов’язково мати за плечима багаж знань. Саме в цей момент допускаються найчастіші помилки.

Що може бути простіше, ніж замінити свічки запалювання в автомобілі? Нічого – відповість навчений досвідом автомобіліст. Потрібно просто викрутити старі свічки, а на їх місце поставити нові. Однак, на практиці під час виконання такої «простої» процедури майже кожен другий допускає помилку. Часом вони можуть призводити до проблем в двигуні і дорогого ремонту. Наприклад, не всі знають, що небажано міняти свічки на гарячому моторі. Якщо проігнорувати закони фізики і застосувати зайву силу в момент відкручування свічок , можна просто зірвати різьбу в колодязі. Гарячий мотор приводить до розширення металу. Тому зірвати різьбу в такій ситуації – справа проста.

Якщо в моторі транспортного засобу понад 8 клапанів, то свічки занурюються в глибокі колодязі, де накопичується пил та інші забруднення. Якщо не вичистити забруднення до викручування, вони можуть проникнути в сам колодязь, а потім і в циліндри. Дрібне сміття мотор зможе і не помітити. Але якщо в усьому розмаїтті попадуться великі частки, то на циліндрах можуть з’явитися задираки. Тому кожен раз перед відкручуванням свічок потрібно спочатку продути колодязі стисненим повітрям. Після того як свічки будуть вийняті з колодязів, останні потрібно очистити від скупченого масла. Якщо проігнорувати цей пункт, свічки можуть нещільно сісти на місце.

Ще одна поширена помилка – багато автовласників при обслуговуванні транспортних засобів не використовують динамометричні ключі. Одні переконані в тому, що вони і так можуть контролювати натискання і силу затяжки. Якщо закручувати свічки на око, можна застосувати зайву силу. Крім того, виробники свічок завжди вказують на упаковці рекомендації по затягуванню. Ще одне правило – не можна застосовувати до вже прослужених свічок ту ж силу, що застосовується до нових. Справа в тому, що кожна свічка має багатошарову тепловідвідну шайбу. Якщо не затиснути її правильно, терморегуляція буде ніякою. Незабаром це призведе до виходу свічки з ладу. З тієї ж самої причини не можна міняти оригінальну свічку в системі на звичайну.

Головне правило, яке стосується без винятку всіх – не варто скупитися на такі деталі як свічки. Ці витратні матеріали позначаються на роботі силової установки. При неправильному підборі можна нанести шкоду двигуну. Якщо немає впевненості в своїх силах, краще звернутися для заміни в сервіс.

Заміна свічок запалювання в автомобілі – не така проста процедура, як може здатися. Важливо дотримуватися деяких правил, щоб не зіпсувати саму свічку і не завдати шкоди силовому агрегату.

Копіювання матеріалів з сайту "Наука і правда" без письмової згоди редакції заборонено і вважається порушенням авторських прав. Всі права захищені законом про авторське право.