Категорії
Сад та город

Як продовжити термін плодоношення огірків на вашому городі

Щоб урожай огірків на вашому городі завжди був великим, пропонуємо вам дізнатися кілька рекомендацій щодо вирощування даної культури.

Для того, щоб ваші огірки довше плодоносили, потрібно:

• Обприскати батоги розчином сечовини (1 ст. ложка на 10 л води) або розчином мікроелементів (1 пігулка на 10 л води). Після цього листя стає м’яким, в них нормалізується обмін речовин, з’являються повноцінні жіночі і чоловічі квітки і починається друга хвиля плодоносіння огірків.

• Підсипати до коріння свіжу землю навпіл з перегноєм. В результаті стануть утворюватися додаткові корінці.

• Регулярно збирати зеленці, не допускаючи їх перезрівання. Головна мета будь-якої однорічної рослини – залишити потомство, тобто насіння. Як тільки вони утворилися, рослина з відчуттям виконаного боргу починає гинути. Але якщо не давати плодам жовтіти, то огірки житимуть ще довго – до заморозків.

• Уважно стежити за здоров’ям рослин. Ворог огірків – помилкова борошниста роса. Хвороба найнебезпечніша і найпоширеніша. Вона здатна погубити рослину за 8 – 11 днів, а розносить її вітер. В уражених кущів листя набуває жовто-бурого кольору, потім засихають. В уражених кущів листя набуває жовто-бурого кольору, потім засихають. Тoму при перших же ознаках недуги (жовто-зелені незграбні плями, кількість і розмір яких швидко збільшуються), рослини потрібно негайно обприскати 1-процентною бoрдocькoю рідиною, хлороокисом міді (40 гр на 10 л води) або суспензією часнику (200 – 250 гр розмолотого часнику заливають 10 л води і настоюють протягом 1 – 2 днів, потім проціджують і перед обприскуванням додають 30 гр мила).

• Нe чіпати батоги в серпні. У цей час рослини дуже хворобливо реагують навіть на щонайменше пошкодження, на місці якого тут же починає розвиватися гнилизна. Заходити в грядки з огірками треба як можна акуратніше, а плоди краще не відривати, а зрізати ножицями.

Дотримуючись вищеперелічених рекомендацій ви обов’язково отримаєте гарний урожай смачних плодів.