Категорії
Дім

Як швидко без будь-яких приладів визначити чи придатна для пиття вода у вашому колодязі

У цій статті хочемо поговорити з вами про те, яким чином можна зрозуміти, наскільки погана або, навпаки, хороша у вас вода в колодязі. Звичайно, для цієї мети продаються спеціальні пристрої. Але річ у тому, що вони продаються за високу ціну.

І малоймовірно, щоб їх можна було взяти, у когось на день-два із господарства просто користуватися. Методи, які ми наведемо нижче, не потребують жодних приладів, вони засновані виключно на невеликих хитрощах, а також відчуттях людини. Тож почнемо!

Довіримося власному смаку

Для початку понюхайте воду. Звичайно, це досить логічно. Просто коли ми прагнемо напитися, то чомусь забуваємо перевірити якість води, просто її понюхавши. А починаємо одразу жадібно сьорбати, як верблюд.

Рекомендуємо понюхати колодязну воду, але робити це слід лише у кілька етапів: для початку воду потрібно нагріти до двадцяти п’яти градусів. Справа в тому, що холодна вода пахне менше. Потім нюхаємо воду, яку потрібно розігріти до п’ятдесяти градусів.

Якщо вода ніяк погано не пахне, можна цілком говорити про те, що вона порівняно чиста. Якщо є навіть незначний запах, то обов’язково з’ясуйте, який характер цей сморід носить.

Вода може бути прілою. Це говорить про те, що в ній багато сірководню, отже, пити її не можна, інакше ваше здоров’я може підкоситися. Якщо ви почули, що пахне нафтою або бензином, теж відмовтеся пити таку колодязну воду.

При запаху хлорки ви можете пошкодити свою систему травлення. У жодному разі не пийте подібну воду. А ось запах гнилі, якщо він присутній у вашій воді, говорить про те, що у воді є деякі органічні включення. Її теж пити не можна!

Візуально оглядаємо воду, оцінюємо її прозорість

Якщо рідина має хоч якийсь, навіть незначний відтінок, це свідчить про те, що в ній, що найімовірніше, є шкідливі речовини. Якщо ви хочете зрозуміти, наскільки вода чиста і прозора, налийте її у прозору склянку або іншу ємність, зроблену зі скла.

Дегустуємо воду

Слід розуміти, що якщо вода, так, навіть із колодязя, може викликати у вас хоч якісь сумніви, не пийте її. Бажано в такому разі перестрахуватися, ніж йти на ризик і потім лікуватися від отруєння чи нетравлення шлунка.

Якщо вода з колодязя має солодкий смак, це говорить про те, що в ній може міститися включення гіпсу. Гіркий смак – у воді є сульфат магнію. Смак гнилі – у жодному разі не пийте таку колодязну воду! У ньому органічні забруднення.

Прості способи, як визначити жорсткість колодязної води

Якщо у воді велика кількість магнію і навіть, зазвичай кажуть, що вона жорстка. Як зрозуміти, що ці елементи присутні у вашій воді? Для початку візьміть трохи миючого засобу та збийте піну. При твердій воді засіб погано піниться. Потім подивиться на свої лійки та крани. При жорсткій воді на кранах будуть присутні у великій кількості відкладення та наліт.

Копіювання матеріалів з сайту "Наука і правда" без письмової згоди редакції заборонено і вважається порушенням авторських прав. Всі права захищені законом про авторське право.