Категорії
Сад та город

Від чого загнивають зав’язі кабачків та як цього уникнути

Низькокалорійний кабачок давно є улюбленим овочем на дачній ділянці багатьох дачників.

Причини гниття зав’язі кабачків:

  • Підвищена вологість;
  • Температурні коливання;
  • Густота посадок;
  • Рослині не вистачає поживних речовин;
  • Дотримання сівозміни;
  • Наявність захворювань.

Кабачок не переносить затяжних дощів і похолодання. Їх імунітет знижується, тому ослаблена рослина позбувається своїх зав’язі.

До того ж, комахи в похмуру погоду, практично його нет запилюють, а, як відомо, не запилені квітки будуть пропадати.

Серед причин, що впливають на загнивання зав’язей, може бути нестача мікроелементів в грунті. Особливо гостро кабачки реагують на нестачу йоду і бору.

Для вирішення цієї проблеми, застосовують обприскування рослини в співвідношенні на 10 літрів води 2 грами борної кислоти.

Під час висадки кабачків, потрібно звертати увагу на відстань між майбутніми рослинами. Загущені посадки можуть викликати гниття зав’язі, оскільки близько розташовані один до одного кабачки погано провітрюються, а їх листя накривають поруч зростаючі рослини.

Уникнути проблеми з плодоношенням цього смачного овоча, можна скориставшись даними практичними порадами. Для цього, потрібно дотримуватися сівозміни, а також знижувати кислотність грунту шляхом внесення попелу, доломітового борошна і гашеного вапна.

Зберегти стійкість до захворювань допоможе фосфор і калій, який вносять в землю у вигляді добрив.

Якщо на вулиці тривалий час зберігається дощова погода, то над кабачковими посадками необхідно натягнути навіс, який би перешкоджав проникненню вологи. Виявлення загнивання зав’язей прохолодним літом, свідчить про початок такого захворювання, як верхова гниль.

Зморщене листя, поступово всихають, а потім цей процес переходить на зав’язь і плоди. В даному випадку, необхідно застосувати калійну сіль, яку вносять в грунт біля кабачків.

Бувать випадки, коли зав’язі на грядці гнилі навіть в період сильної спеки. Це свідчить про ураження кабачків борошнистою росою. З захворюванням можна боротися, застосовуючи препарат Фундазол або Ридомил.

Улюблені багатьма дачниками кабачки відмінно ростуть у відкритому грунті, але для отримання врожаю, вимагають до себе уваги. Важливо вчасно зрозуміти причину гниття зав’язі кабачків, щоб вчасно запобігти цьому процесу.