Категорії
Сад та город

Як виростити гарну і міцну розсаду щоб не витягувалася і не переставала рости

Власне кажучи, проблема з витягуванням розсади з’являється досить часто, причому причин існує досить багато і далеко не завжди вдається вирішити дану проблему досить швидко. Іноді так відбувається, що людина робить практично все від себе залежне, але, тим не менш, домогтися якісного результат все ж не виходить. Іноді так буває, що розсада стає млявою. Найкраще з’ясувати основні причини, за якими розсада витягується.

Варто відзначити, що існує відразу кілька способів, як виправити становище. Для того, щоб розсада не витягувалася, потрібно відразу ж, як тільки розсада починає рости, а самі пагони з’явилися на 70-80 відсотків із землі, потрібно перенести все це в місце, де температура повітря рівна 16 градусам.

Крім усього іншого не потрібно думати, що чим раніше ви висадите насіння, тим раніше отримаєте результат. Це в корені невірний підхід. Необхідно висівати розсаду за 65 днів до висадки у відкритий грунт.

У тому випадку, якщо ваша розсада не відчуває абсолютно ніяких проблем, то і підгодовувати її зовсім не варто. Мало того, ніколи не користуйтеся азотними добривами.

В обов’язковому порядку потрібно контролювати режим температури в квартирі. Таким чином, краще всього вночі температура повітря повинна бути не менше ніж на 4 градуси нижче, ніж днем.

Намагайтеся висівати насіння не дуже близько один до одного. Найкраще використовувати максимально зручне і правильне розташування. У разі необхідності, варто пікірувати розсаду.

Цікаво те, що якщо чіпати розсаду кожен день з ранку, то вона буде менш активно рости.

У тому випадку, якщо розсада значно переросла, то можна відрізати верхівку і відправити її в склянку з водою. Через якийсь час з’являться коріння і у вас буде подвійний урожай розсади.