Категорії
Сад та город

Як виростити міцну розсаду пекінської капусти

Якщо вирощувати капусту не заради насіння, потрібна невисока температура +16 … + 20 ° С і короткий світловий день. Як виростити пекінську капусту – її сіють або ранньою весною на розсаду, або в другій половині літа.

Пекінська капуста легко переносить похолодання до -4 ° С в стадії формування качанів, але при цьому з’являється велика ймовірність стрілкування. Взагалі рослина дає стрілку при будь-яких погіршеннях погодних умов – раптової спеці або різкому похолоданні.

Як виростити пекінську капусту, щоб вона не стрілкувалася: 5 правил

  1. вибирайте стійкі до стрілкування сорти і дотримуйтесь термінів посадки;
  2. не загартовуйте розсаду;
  3. при висадці в грунт, б не чіпайте коріння розсади;
  4. не загущуйте посіви;
  5. саджайте рослини в родючий грунт, своєчасно вносьте добрива.

Коли сіяти пекінську капусту на розсаду

Посіявши пекінську капусту навесні, можна отримати урожай зелені вже в першій половині літа. Для цього рекомендується вирощувати розсаду.

У другій декаді квітня посійте насіння – по 3 штуки в кожну лунку в окремі горщики з поживною пухкою сумішшю. На 3-4-й день з’являться сходи.

При появі 2-3 справжніх листків залиште в горщику один найсильніший паросток, інші потрібно вищипнути.

Через 20-25 днів рослини у фазі 5-6 справжніх листків можна пересадити у відкритий грунт. Розсада дуже ніжна і тендітна, тому висаджувати її слід акуратно. Оптимальна схема посадки – 35х25 см. Після висадки кожну рослину полийте під корінь.

У перший час захищайте від заморозків. У перші два тижні розсаді можна штучно вкорочувати день: до вечора накривати посадки одним шаром лутрасила, щоб рослини формували качан.

Як виростити пекінську капусту влітку прямим посівом в город: 7 правил догляду

1. Капуста, посіяна влітку, восени дасть хороші качани. Для цього її рекомендується висівати безпосередньо в грунт не раніше другої половини липня .

2. Сіяти пекінську капусту найкраще гніздовим способом – по 3 насінини в лунку. Глибина загортання насіння – 2-3 см. Відстань між грядками роблять не менше 40-50 см. Відстань між лунками-гніздами – близько 35-40 см.

3. Після появи сходів в кожній лунці залишають по одному найсильнішому і міцному паростку, а інші видаляють.

4. Через 3 тижні після посіву рослини підгортають.

5. До того як зімкнуться листя, потрібно неглибоко розпушити міжряддя і внести азотні добрива. Після змикання рядків рослини прополюють.

6. Поливають пекінську капусту регулярно, помірно, не перезволожуючи грунт, а під час посухи – рясно, проливаючи грунт на глибину до 20 см.

7. 3-4 рази за вегетаційний період міжряддя розпушують на 5 см. Щоб на поверхні грунту не утворювалася кірка, після сильних дощів розпушування може бути глибоким, до 12 см.