Категорії
Квітникарство

Як виростити зрізані троянди

Багато, кому дарували букет з троянд, помічали, що через кілька днів на стеблах з’являлися свіжі пагони. Звичайно, перша думка – дати нове життя рослині, виростивши з неї нову квітку такої ж дивовижної краси.

Якщо ви вирішили будь-що-будь виростити троянду з живої квітки, ви зможете це зробити при дотриманні деяких правил.

1. Дочекайтесь в’янення букета (але не повного). З стебел наріжте живці так, щоб на кожному було не менше 3-х бруньок. Тобто кожен фрагмент пагона повинен мати 2 міжвузля.

2. Гострим лезом від бритви або ножем зробіть невеликий косий зріз прямо під брунькоюі прямий зріз на 0,5 см вище бруньки. Якщо є листя, нижній видаліть зовсім, верхній – наполовину.

3. Візьміть препарат для поліпшення вкорінення рослин (наприклад, Корневин або Гетероауксин, вони є у вільному продажу в квіткових магазинах), розведіть згідно інструкції і помістіть живці в розчин на 12-14 годин.

4. Приготуйте горщик з живильним і пухким грнтом (можна купити готовий грунт для троянд в магазині). Посадіть живці похило, простеживши, щоб середня брунька була над землею, трохи вище поверхні. Землю навколо черешка злегка примніть пальцями.

5. Разрежьте пластикову пляшку з відгвинченою кришкою навпіл приблизно по центру. Верхньою частиною накрийте живці. Оптимальна температура повітря для ваших посадок + 25 ° C.

6. Обприскуйте ваші посадки 5-6 разів на день відстояною водою кімнатної температури (або навіть трохи теплішою). Час від часу можна обприскувати слабким розчином препаратів Циркон або Епін. Грунт в горщику повинен бути весь час вологим, але не кислою.