Категорії
Сад та город

Як збільшити кількість зав’язі на вашій смородині

Травень – пора цвітіння смородини чорної, червоної і білої . Часто садівники радіють пишному цвітінні смородини, але після засмучуються при зборі рідкісних ягід. Що впливає на врожайність смородини і як збільшити кількість зав’язі та отримати рясний урожай?

Сила цвітіння смородини залежить від віку чагарнику і якості догляду в минулому році.

1. Більшість сортів смородини самоплодні, тобто не вимагають перехресного запилення, тому навіть якщо у вас буде рости один кущик, він буде справно давати врожай. Однак досвідчені садівники рекомендують садити по 2-3 сорти смородини, так як при можливості перехресного запилення кількість зав’язі і якість ягід поліпшується.

2. Під час цвітіння для запилення смородини потрібно залучати бджіл, джмелів і інших комах запилювачів . Для цього столову ложку меду розчинити в літрі теплої води і обприскати квітучі кущі. Бджоли активно летять в ясну безвітряну погоду на запах меду.

3. Коли на гілочках смородини починають утворюватися квіткові кисті з бутонами можна обприскати кущі стимуляторами формування зав’язі – це препарати «Зав’язь» і «Бутон» , які містять речовини сприяють цвітінню і закладання зав’язі, незважаючи на несприятливі умови.

4. Другий засіб для підвищення врожайності смородини – борна кислота . Якщо рослині не вистачає бору, то після цвітіння ви можете спостерігати опадання зав’язі. Поповнити запас бору краще позакореневим підживленням. Потрібно розвести 10 гр борної кислоти в 10 літрах води і обприскати всі садові рослини на стадії формування квіткових кистей з бутонами.

5. Підживлення смородини навесні значно підвищують врожайність смородини . З початком зростання зеленої маси і розвитком квіткових бруньок кущі смородини можна полити з настоєм коров’яку або пташиного посліду. Перед цвітінням по периметру крони кущів розсипати по склянці деревної золи і розпушити поверхню грунту. Якщо немає можливості використовувати органічну підгодівлю, то для смородини можна купити комплексне добриво, де в складі збалансовані азот, фосфор і калій.

6. Полив смородини в травні і червні найбільш важливий, ніж в інші місяці . Поливати смородину потрібно обов’язково в посушливу погоду раз в тиждень по 2-3 відра під дорослий кущ. Якщо смородині не вистачає вологи в ці місяці, то вона скине частину зав’язі, в результаті вийде невеликий урожай дрібних ягід.

7. Рано навесні, як тільки починають розпускатися бруньки, смородину обробляють від хвороб і шкідників, так як це дві перші причини зниження врожайності смородини . У період цвітіння смородину краще не обприскувати ніякими хімічними засобами, щоб не відлякати бджіл.

8. Урожайність смородини може знижуватися через несприятливі погодні умови в період цвітіння кущів – затяжні похмурі і дощові погоди. Бутони, квітки і зав’язі на смородині можуть постраждати через весняні заморозки. Якщо смородина щороку дає поганий урожай через заморозки в період цвітіння, то потрібно змінити сорт на більш пізній.