Категорії
Сад та город

Як зробити пожовклий часник знову зеленим

Багато хто стикається з такою проблемою, як пожовклі кінчики листя часника. І проблема тут у тому, що це може поширитись на весь листок. Тоді рослина починає погано зростати і може загинути. Тому, щоб цього не сталося, ось як із цим боротися.

Якщо листя часнику починає жовтіти, то на це є кілька причин. В основному це брак поживних речовин. Багато дачників забувають про весняне підживлення і від цього рослина страждає. Навесні потрібно підгодовувати часник сечовиною. Для цього 1 столову ложку сечовини потрібно розчинити у 10 літрах води.

Таким розчином потрібно полити рослини лише 1 раз. Це потрібно робити тоді, коли вже з’явилися перші сходи.

Після того, як часник виросте приблизно на 10-12 см, його потрібно знову підгодувати. Для цього готують інший розчин. Заливають склянку деревної золи 1 літром окропу. Дають настою постояти 1-2 дні та проціджують його через марлю. Після цього розводять його водою у пропорції 1:10.

Також часник жовтіє тоді, коли йому недостатньо вологи. Якщо навесні сильна спека, часник потрібно добре поливати. Це можна робити не частіше ніж 1-2 рази на тиждень. Але полив має бути рясним.

Ще однією причиною пожовтіння листя може бути грибкові захворювання. На жаль, грибкову хворобу не перемогти, але її можна запобігти. Завжди перед посадкою, зубчики часнику замочуйте у слабкому розчині марганцівки.

А як ви доглядаєте часник?