Категорії
Сад та город

Як зупинити витягування вашої розсади

При вирощуванні розсади квітів та овочів в домашніх умовах часто виникає проблема витягування рослин. Боротися з витягуванням розсади потрібно відразу після появи сходів.

Всього п’ять причин викликають витягування розсади, усунувши їх, ви отримаєте міцні, кремезні рослини для висадки в грунт.

1. Нестача світла призводить до того, що рослини тягнуться. Важливо відразу після появи перших сходів забезпечити посівам освітлення тривалістю близько 12 годин на добу.

Без використання ламп в домашніх умовах розсада неминуче страждає від нестачі світла , так як при ранньому посіві тривалість світлового дня коротка, похмурих днів багато, розташування вікон може бути північним. Досвічувати розсаду можна звичайними лампами потужністю не менше 70 ват, установка освітлення також повинна бути правильною.

2. Температура впливає на швидкість росту молодих рослин. Для проростання насіння посіви потрібно тримати в теплі, але відразу, як тільки почнуть прокльовуватися паростки, важливо знизити температуру до + 20 … + 17 градусів, цей прийом не дозволить витягнутися сходам. Далі для вирощування розсади рекомендується підтримувати помірне тепло не більше +22 градусів і не менше +16, це знизить темп зростання і рослини будуть не так сильно тягнутися навіть при нестачі освітлення, ніж при високій температурі.

В умовах квартири складно знайти прохолодне місце для розсади, це може бути засклена лоджія або відгороджене від батареї вікно, знижувати температуру в приміщенні можна збільшивши провітрювання кімнати.

3. Надмірний полив. До появи сходів земля в посівних ящиках завжди повинна бути вологою, але після того як з’являться сходи полив розсади змінюється. Поливати розсаду після сходів потрібно помірно, після того як висохне верхній шар землі. Як тільки у рослин з’являться дві пари справжніх листків, то полив можна проводити після легкого в’янення рослин, це трохи стримує витягування розсади.

Якщо земля у розсадних ящиках залишається завжди вологою при недоліку освітлення, високій температурі рослини тягнуться швидко, а також створюються сприятливі умови для розвитку грибкових захворювань.

4. Надлишок азоту. Часті підгодівлі розсаді не потрібні, якщо ви використовуєте хорошу землю для вирощування рослин. До появи перших справжніх листків розсаду взагалі не можна удобрювати, на цьому етапі рослини не потрібна велика кількість поживних речовин.

При витягуванні розсади можна використовувати добрива, в складі яких є тільки азот або органічну підгодівлю, краще використовувати комплексне добриво, де є фосфор і калій, а внесення фосфорно-калійного добрива трохи пригальмує витягування рослин і зміцнює їх форму.

5. Загущений посів і часта посадка рослин при пікіровці в розсадні ящики призводить до того, що рослини тягнуться, конкуруючи між собою за світло навіть при хорошому освітленні. При загущених посівах рослини розвиваються тонкими, слабкими, їх складно пікірувати.

Сильно страждають дрібні сходи при загущених посівах, їх паростки схожі на ниточки, легко вилягає від «чорної ніжки» . Завжди дотримуйтесь правил посіву, як для насіння середнього розміру, так і для дрібного насіння. При пікіровці рослин краще використовувати стаканчики, які можна розставляти в міру зростання розсади.