Категорії
Сад та город

Яке листя огірків потрібно обривати, щоб отримати відмінний урожай смачних огірочків

Огірки – це особливо улюблений овоч на нашому столі. Мабуть кожен дачник вирощує огірки на своїй ділянці. Але не кожен знає як правильно вирощувати огірки, щоб збирати великий урожай.

У цій статті хочемо розповісти яке листя у огірків потрібно обривати, щоб домогтися гарного врожаю хрустих плодів.

Листя в самому низу

Листя, які ростуть в самому низу близько до грунту, здатні довго зберігати вологу, тому їх потрібно своєчасно обривати. Проблема в тому, що вони часто стають розсадниками грибків і бактерій, які люблять підвищену вологість. Як наслідок, листя починає гнити і поширювати грибки на всю рослину.

Непридатні листя

Чим більшою стає рослина, тим більше жовтіють і висихають листя. Це нормальний біологічний процес майже будь-якої овочевої рослини, але це мляве, жовте листя тягне на себе такі необхідні соки і сили огірка, які уповільнюють розвиток самих плодів і зменшують врожайність. Якщо ви помітили пожовклий або сухий лист на огірках, відразу ж видаліть його, не залишайте на потім, рослині важливо отримувати необхідну кількість поживних речовин.

Пошкоджені листя

Як можна частіше перевіряйте стан листя на огірках. Якщо помітили, що вони покрилися плямами, пожовкли або подохли, відразу ж зірвіть їх. Такі листи не приносять користі вашим огіркам, а значно знижують життєздатність рослини і знижують врожайність.

Заражені листя

Найнебезпечніше – це листя, які заражені хворобами та шкідниками. Вони бувають різні, листя можуть покриватися сірим або чорним нальотом і на них утворюються дірки. Якщо такі листи з’явилися на ваших рослинах, негайно видаліть їх. Навіть від одного зараженого листочка може постраждати вся рослина і вилікувати її буде неможливо без застосування сильних хімічних засобів.

Дотримуючись вищезазначених рекомендацій, вам вдасться виростити гарний і смачний урожай огірків.

Всім гарних урожаїв і міцного здоров’я!