Категорії
Сад та город

Які добрива можна вносити під посадку озимого часнику а які не варто

Вересень і жовтень – час посадки озимого часнику. Щоб культура дала гідний урожай великого, міцного і ароматного часнику, по-перше, потрібно правильно вибрати грядку, а по-друге, правильно її підготувати.

Одним з головних етапів підготовки грядки до посадкових робіт є внесення добрив. У гонитві за багатим урожаєм садівники часто вносять чи не все, що є у них в запасі, не зовсім розуміючи, що деякі добрива можуть нашкодити.

Сьогодні розповім які на перший погляд звичні і популярні добрива ні в якому разі не можна вносити під посадку озимого часнику і чому.

Які добрива можна вносити під часник?

1. Купили свіжий гній і потрібно прилаштувати його на грядки, щоб до наступного літа грунт був родючий і поживний? Будь ласка, розкладіть його по порожніх грядках, але ні в якому разі не вносьте свіжий гній в грунт, куди плануєте посадити часник. Навіть якщо посадочними роботами займетеся тільки через місяць або два. Свіжому гною не місце під часником зовсім! По-перше, він може “спалити” зубчики, по-друге, головки виростуть пухкими і м’якими, по-третє, часник з більшою часткою ймовірності вразить грибок.

2. Під посадку часника і після його посадки восени не варто вносити в грунт ніяких азотних підгодівель: ні мінеральних (сечовина, аміачна селітра, сульфат амонію), ні органічних (гній, зелений настій), ні народних препаратів (нашатирний спирт). Навіть комплексні добрива типу нітроамофоски краще замінити виключно калійно-фосфорними сполуками. Азот провокує зростання зелені, що знижує зимостійкість культури. Результатом внесення азоту може стати проростання часнику і його загибель при перших же заморозках.

3. Часник не любить кислий грунт, це факт. Тому перед посадкою землю потрібно обов’язково онижати. Використовувати для цього рекомендуємо попіл, а ніяк не вапно. Це добриво можна вносити восени під посадку часнику. Справа в тому, що вапно – досить агресивне добриво, дуже різко міняє хімічний склад грунту. Часнику такий стрес не піде на користь: він може отримати опік і зовсім зупинитися в рості і розвитку. Вапно восени можна застосовувати тільки там, де зібрано врожай і в найближчі півроку посаджено нічого не буде. А для розкислення грунту на грядках, куди щось плануємо посадити або де щось вже росте, вносимо тільки попіл.