Категорії
Сад та город

Які культури варто підживити попелом восени а яким він протипоказаний

Попіл – це повністю натуральне і дуже корисне добриво. Його легко заготовити самостійно і зберігати, при дотриманні певних умов. Але найважливіше, потрібно знати коли, в якій кількості, і для яких рослин можна використовувати дане добриво.

Давайте дізнаємося, яким культурам восени поплі принесе користь, а яким тільки зашкодить.

Яким рослинам восени потрібен попіл

Використовувати попіл можна для підживлення рослин, які залишаються зимувати в грунті. Але варто враховувати, що є і такі культури, яким восени попіл протипоказаний.

Для захисту полуниці від атак равликів і слимаків, навколо кущів, потрібно розсипати в невеликій кількості попіл, щоб він тонким шаром покривав грунт.

Попіл потрібен таким плодовим деревам, як слива і вишня. Він насичує грунт фосфором і калієм, завдяки чому культури набагато легше переносять холодну зиму. Одночасно раскисляють грунт. Для підгодівлі дерев краще використовувати розчин – в воді (10 л) розчиняється попіл (2-3 ст.). Склад настоюється кілька діб, після чого використовується для поливу.

Підгодувати попелом потрібно і ягідні чагарники – агрус і смородину. Цим культурам попіл необхідний для підвищення і зміцнення імунітету. Вносити підгодівлю можна в сухому вигляді – по периметру крони в грунті робиться борозна, куди насипається попіл і прикривається шаром грунту.

Малина також потребує восени попелу. Використовувати потрібно невелику кількість добрива – не більш, ніж 0,5 ст. на один кущ.

Підгодувати попелом восени корисно і багаторічні квіти. Добриво рекомендовано для тих рослин, які віддають перевагу слабкокислим і лужним видам грунту. До числа таких квітів відносяться айстри, лілії, півонії, троянди і хризантеми.

Яким рослинам восени протипоказаний попіл

Є культури, які в осінній період заборонено підгодовувати попелом. Сюди відносяться рослини, що віддають перевагу кислим видам грунту.

Не рекомендується восени підгодовувати попелом гортензію, рододендрони і азалію садову. Підвищену кислотність грунту воліють і такі городні культури, як редис і щавель. Якщо для цих рослин заготовлена ​​грядка, не варто восени її удобрювати попелом.

Попіл є прекрасним, натуральним і універсальним добривом, яке корисне для багатьох садових і городніх культур. Засіб доступний і простий у використанні. Попіл буде приносити користь тільки за умови, його правильного використання.