Категорії
Сад та город

Які рослини не можна підживлювати попелом

На ділянці завжди вистачає рослинного сміття, який можна спалити: відмерлі пагони напівчагарників, обрізані гілки плодових дерев, бур’ян з насінням, старі пні. Попіл, отриманий шляхом спалювання органіки, підгодовують посадки. У ній міститься маса корисних речовин, тому попіл вважається одним з кращих добрив. Однак не всі культури добре сприймають такі підгодівлі.

Які рослини не можна удобрювати попелом

1. Лохина. Гіллястий чагарник в дикій природі виростає в болотистій місцевості, на берегах річок, а також в горах. Може утворювати цілі зарості, рідко уражається хворобами і шкідниками. Основна умова вирощування лохини – це кислий грунт. Якщо кислотність низька, то культура занепадає, зникає, а попіл знижує кислотність грунту, тому вносити її категорично не можна.

2. Брусниця. Вічнозелений чагарник з повзучим кореневищем і лазящими пагонами, які піднімаються на висоту не більше 20 см, росте в змішаних і хвойних лісах, на торфовищах, в тундрі. Брусниця часто хворіє грибковими захворюваннями, від чого посадки швидко гинуть. Вирощувати чагарник можна лише на вологих ділянках з підкисленим грунтом.

3. Щавель. Трав’яниста рослина абсолютно невибагливо, росте на будь-яких грунтах. Існують багаторічні та однорічні різновиди культури. Щавель можна побачити в яру, на галявині, на березі річки. У городі його вирощують для приготування кислих страв, а також як корм для тварин.

4. Китайський лимонник. Листопадна ліана давно «перекочувала» з Китаю в країни колишнього Союзу, де успішно вирощується багато років. Потужна ліана може досягати довжини 15м при сприятливих умовах, проте в холодних регіонах вона доростає лише до 4 м. Ягоди лимонника мають масу корисних властивостей, з них готують різні страви і використовують у народній медицині. Китайський лимонник воліє рости на підкисленій пухкій і поживній землі.

5. Редис. Найперший весняний овоч – це редис. Він прикрашає стіл вже в квітні, радуючи вітамінами. Редис не любить лужний грунт, а й занадто кислий йому теж не до вподоби. Рослина добре себе почуває на землі з нейтральною кислотністю і на злегка підкисленому грунті. Якщо ж не попасти овочу, плоди виростуть дрібними, порожніми всередині або занадто жорсткими.

6. Чорниця. Невисокий чагарник з великою кількістю пагонів і фіолетовими ягодами росте в листяних і змішаних лісах. Плоди чорниці корисні і смачні, їх збирають для приготування джемів, компотів, випічки. Вирощування чорниці можливо лише на затінених ділянках з вологою підкисленою грунтом.

7. Ялина, ялицю, ялівець, а також інші хвойні культури. Хвойні посадки, як правило, прийнято розташовувати віддалік від плодових дерев, овочевих і ягідних грядок, так як вони підкисляють грунт, «виживають» зі своєї території плодові рослини. Підгодовувати попелом їх не можна, інакше хвоя пожовтіє, деревця перестануть розвиватися.

Більшість рослин сприятливо озиваються на підгодівлю деревним попелом, адже він є джерелом корисних речовин і знижує кислотність грунту.