Категорії
Сад та город

Яку суміш покласти при висадці баклажанів на грядки, щоб вони виросли великими, соковитими і смачними

Баклажани щорічно будуть радувати вас великим урожаєм. Секрети їх вирощування прості: потрібно не висаджувати розсаду баклажанів після помідор, перцю і картоплі. Краще підібрати грунт, на якій в минулому році були квасолеві, огірки або капуста.

Обирайте ділянки, на яких немає вітру, але присутнє постійно ряснє сонячне світло. Але в будь-якому випадку знадобиться підгодівля – адже тільки так баклажани на грядці виростуть великими, соковитими і неодмінно смачними. 

Які добавки використовувати?

Є кілька перевірених варіантів недорогих добрив. Різні городники користуються різними добавками, але, на нашу думку, найкращими для баклажанів на грядках є ці:

– Якщо у вас на ділянці грунт з глинистою основною, то знадобиться взяти половину відра прілої тирси дерев, додати туди коров’яку і піску (бажано брати більший за розміром). Таку добавку вносять приблизно по 2 відра на квадратний метр грунту. 

– Якщо у вас на ділянці грунт з піском , то візьміть також половину відра грунту, частини, що залишилися це торф і компост. Вносити потрібно по одному відру на квадратний метр грунту. 

– Якщо у вас на ділянці звичайнісінька городня земля , то візьміть 1 чайну ложку витяжки їх органіки, одну ложку суперфосфату і все це змішайте зі склянкою деревного попелу. У лунку потрібно внести 1 ст. л готової суміші.

– Якщо у вас на ділянці торф’яна земля , тоді на відро такого грунту знадобиться взяти десь 5 склянок компосту. Розподіляти суміш потрібно по хорошій жмені в кожну лунку.

Які можна взяти добрива в магазині?

Підготовлені до розсадження баклажани обов’язково висаджують в підготовлений грунт після того, як вона прогріється як мінімум до 15 градусів. В іншому випадку вони загинуть.

У перші дні потрібно вносити досить часто різні стимулятори і азотисті підгодівлі – це потрібно для того, щоб баклажани прижилися і в подальшому не виникало ніяких проблем.

Зазвичай беруть добриво в магазині «Еффектон». Воно стимулює зростання і діє нітрохи не гірше азотних заготовок.

Коли на баклажанах почнуть утворюватися плоди, то підійде інша підгодівля.

Береться 1 відро курячого посліду, півкілограма нітрофоски. Все це заливається в бочку, закривається кришкою і залишається на 5 діб (не більше, не менше).

Готовий розчин потрібно внести в зону рослин під корінням обов’язково на відкритому грунті. На кожен баклажан приблизно йде по літру півтора такого розчину. В цілому, вирощувати баклажани нескладно, особливо якщо не забувати про своєчасне внесення добрив і поливу.