Категорії
Сад та город

Капуста, качани якої завжди виростають більше 10 кг

Білокочанна капуста – це культура, яка незамінна у нашому національному раціоні. Завжди затребувана.

Борщі, салати, голубці, пиріжки та різні варіанти гасіння – це не повний список улюблених страв. Ну куди ми, без квашеної капусти взимку – джерела корисних вітамінів, мінералів та й просто чудового ферментованого продукту.

Безперечно, можна купити в магазині або на овочевій базі. Але якось не хочеться псувати враження. Невідомо, якою хімією ці качани напхані й оббризкані.

Сьогодні розповімо про знахідку у світі гібридів. Качани цієї капусти в основному виростають масою більше 10 кг. Минулого року було кілька екземплярів масою понад 15 кг. Уявляєте, який гігант. Відразу можна бак наквасити.

Гібрид цієї капусти називається “Мегатон F1”. Не стали виносити у назву статті, бо одразу ж запланували розповісти і про «брата» його – «Кілатон F1». Усім, хто тільки починає освоювати овочівництво, рекомендують починати саме з цих сортів.

“Мегатон F1” підходить для тих, у кого на ділянці немає ризику зараження кілом. Якщо ви захоплюєтеся сидератами у вигляді білої гірчиці, то купуйте «Кілатон F1», тому що він стійкий до кіле. А з насінням білої гірчиці дуже часто відбувається зараження грибами, які викликають цю інфекцію.


Спори збудника кіли можуть зберігатися в грунті протягом 7 років. Тому якщо в цей проміжок часу сіяли білу гірчицю, вирощували безуспішно капусту або інші хрестоцвіті культури, то прислухайтеся до цієї поради.

Якщо такої загрози у вас немає, то купуйте і сійте “Мегатон F1”. У цієї капусти смак чудовий – трохи солодкуватий. Структура дуже ніжна. Дає багато соку, що є цінним при квашенні.

На розсаду сіяти треба у першій половині квітня. Вирощувати розсаду найкраще на застеленому балконі або в теплиці. Ця пані не любить тепло. Їй прохолода потрібна.

Висаджувати розсаду необхідно у фазі, коли повністю розвинулися 5-6 справжніх листочків. Перед висаджуванням у ґрунт кілька днів гартують розсаду.

При підготовці лунки до висадки вносять до неї піввідра перепрілого гною, ½ склянки доломітового борошна, 2 ст. ложки кісткового борошна, 1 ст. ложку кальцієвої селітри. Все перемішують. Зверху додають родючий ґрунт на ту висоту, на яку в момент висадки розвинена коренева система розсади. Це зазвичай 10-12 см.

Висаджують розсаду на відстань 50 х 50 см. Між качанами висаджують розсадою буряк, цибулю на зелень, коріандр тощо. Щоб місце не пустувало. До того моменту, коли капуста розкине своє потужне листя, вже і цибуля на перо, і коріандр, і буряк будуть висмикнуті.

Після посадки рясний полив – приблизно 5 літрів на кожен кущик капусти. І накривають окремо відрізаними пластиковими пляшками. Так краще приживається і захист від хрестоцвітих мошок, поки листя не загрубіє.

Тут і капуста і буряк під ковпаками, щоб прижилися швидше
Другий полив через добу. Потім стежать за станом ґрунту. Для вирощування цього гібриду полив має бути частим і рясним. 2 рази на тиждень по 10 літрів під кожен кущ.

І ще важливий нюанс у вирощуванні цієї капусти. Потрібно в момент, коли почне згортатися качан дати підживлення гуматом калію. А через 10-14 днів розчином монофосфату калію (1 столова ложка на 10 літрів води, витрата 3 літри на 1 кущ).

В іншому догляд такий самий, як і за іншими сортами та гібридами білокачанної капусти.

Копіювання матеріалів з сайту "Наука і правда" без письмової згоди редакції заборонено і вважається порушенням авторських прав. Всі права захищені законом про авторське право.