Категорії
Рецепти

Каращий рецепт домашнього хліба в духовці

Сьогодні ми приготуємо домашній білий хліб в духовці. Незважаючи на простоту рецепта, хліб виходить дуже смачним, м’яким і, практично, не кришиться.

За бажанням, Ви можете зменшити кількість цукру, що ніяк не позначиться на якості хліба. Єдине, що ми рекомендуємо – дочекатися, поки хліб повністю охолоне, так він стане смачнішим і буде менше кришитися.

Список необхідних продуктів:

  • борошно пшеничне – 1,1 кг;
  • олія соняшникова – 6 ст.л;
  • цукор – 4 ст.л;
  • сіль – 2 ч.л;
  • дріжджі сухі – 1.5 ч.л;
  • вода – 500 м.

Спосіб приготування

Борошно просіваємо в глибоку миску. Відокремлюємо від загальної маси 4-5 ст.л.

Додаємо в миску 1.5 ч.л. дріжджів, 4 ст.л. цукру і 2 ч.л. солі. Добре перемішуємо. Додаємо олію і перемішуємо. Додаємо воду і знову перемішуємо. Після чого починаємо вимішувати тісто.

Коли перемішувати ложкою стане важко, перекладаємо тісто на стіл і продовжуємо вимішувати руками.

Поступово вводимо борошно, яке відділили на самому початку. Після кожного додавання борошна вимішуємо тісто 3-4 хвилини. Як тільки перестане липнути до рук – тісто готове. Після цього вимішуємо тісто ще 7-10 хвилин.

Готове тісто викладаємо в чисту миску, накриваємо плівкою і прибираємо в тепле місце до збільшення, приблизно, в 2,5 рази.

Коли тісто збільшиться в об’ємі – перекладаємо його на стіл, трохи обминаємо і ділимо на 2 частини. Кожну частину розрізаємо навпіл і защипуємо зрізи.

За допомогою казки або руками формуємо рівний прямокутник. Загортаємо тісто в щільний рулет. Щільно защипуємо край рулету. Тепер, защипуємо рулет з боків.

Деко застилаємо пергаментом і змащуємо рослинним маслом. Викладаємо рулети на деко.

Робимо косі надрізи, накриваємо плівкою і залишаємо настоюватися в теплому місці. Після того як батони підійшли змащуємо їх водою.

Ставимо в розігріту до 200 ° духовку на 30 хвилин, потім, зменшуємо до 180 ° і випікаємо ще 15 хвилин.

Готовий хліб знову змащуємо водою, накриваємо чистим рушником і залишаємо до повного охолодження.

Домашній хліб в духовці готовий! Смачного!