Категорії
Квітникарство

Хитрості досвідчених квітникарів: чим підгодувати лілію для пишного цвітіння

Квітникарі-любителі часто вирощують лілії на своїх присадибних і дачних ділянках. Зростання, розвиток і рясне цвітіння цієї рослини безпосередньо залежать від своєчасного внесення добрива в грунт. Тому важливо знати, коли і як підгодовувати лілію, щоб вона порадувала красою своїх квітів.

Підживлення навесні

У весняний період квітковій культурі необхідні сили, щоб наростити зелену масу, а потім сформувати бутони. Для цього активно використовуються не тільки поживні компоненти, які знаходяться в цибулині, а й цінні речовини з грунту. Їх квітка вбирає за допомогою кореневої системи.

Фахівці радять підгодовувати лілію перший раз, коли грунт прогріється до температури + 60 ° С. Строки внесення підгодівлі в регіонах з різним кліматом відрізняються. На півдні добрива вносять уже в першій декаді квітня, в більш холодних районах – в травні.

При визначенні строків внесення добрива орієнтуються на висоту молодої рослини. Її стебло повинно становити 10-15 см. У більш ранній період удобрювати квітку нераціонально, так як її коренева система ще не готова засвоювати живильні речовини.

Навесні рослинна культура сильно потребує в азоті. Тому оптимальним варіантом добрива є аміачна селітра. На 1 м² землі використовують 1 ст. л. засобу.

Для підгодівлі лілій також застосовують:

  • Нітрофоску. 1 ст. л. розводять в 1 відрі води.
  • Азофоску. Розчин готують таким же способом.
  • Нітроамофоску. У 10 л води розчиняють 1,5 ст. л. добрива.

Хороший ефект дає органічне добриво. Готують живильний розчин з збродженого коров’яку. Перед застосуванням добриво розчиняють у воді в співвідношенні 1:10.

Використання свіжого коров’яку не рекомендується, так як він агресивно впливає на кореневу систему рослини і призводить до розвитку захворювань і загибелі квітки.

Навесні для рясного цвітіння корисно підгодовувати лілію попельним розчином. Для приготування розчину просіяний попіл (100 г) розводять в 1 відрі води.

Квітникарі-любителі часто удобрюють квіти перепрілим гноєм або компостом, які розсипають по поверхні ділянки, на якому ростуть квіти. На 1 м² грядки використовують близько 0,5 відра добрива.

Способи підгодівлі в період бутонізації

При підготовці рослини до цвітіння перевагу віддають мінеральним підживленням. Їх вносять у першій половині липня.

Часто застосовують подвійний суперфосфат або калімагнезію. Ці добрива активно зміцнюють зелену масу і сприяють яскравому і рясному цвітінню лілій. На 10 л води беруть 2 ст. л. суперфосфату або 1,5 ст. л. калімагнезії.

Добре також зарекомендували себе:

– Кемира Люкс. Поживна суміш для повноцінного розвитку квіткової культури. Легко засвоюється рослиною, покращує і продовжує час цвітіння, сприяє зміцненню рослинної культури. 1 ст. л. складу розводять в 1 відрі води і поливають лілію за 2 тижні до цвітіння.

– Агрікола для садових і балконних квітів. Включає до свого складу цінні поживні речовини, які необхідні для гарного розвитку квіткової культури. Засіб призначений для поливу і обприскування. Перед застосуванням 25 г добрива розводять в 1 відрі води. Підгодовують з інтервалом в 2 тижні.

– Для квітучих – комплексне добриво. Має збалансований склад. Задовольняє потреби рослини в необхідних макро- і мікроелементи, сприяє активному розвитку і цвітінню, зміцненню імунітету і підвищенню опірності хворобам.

Також для рясного і яскравого цвітіння лілій досвідчені квітникарі рекомендують застосовувати деревний попіл в літній період. Його вносять в грунт кілька разів за сезон. Це добриво дозволяє отримати більші і пишні квіти і робить рослину більш стійкою до хвороб.