Категорії
Сад та город

Хитрості посадки моркви для багатого врожаю

Морква відрізняється невибагливістю і вирощується на багатьох городах. Своєчасно проводячи підгодівлю, полив, розпушування, інші процедури, можна отримати міцні, великі коренеплоди правильної форми. Велика увага приділяється правильній підготовці насіння і їх подальшій висадці.

Підготовка насіння і висадка

Висадка насіння зазвичай проводиться відразу ж у відкритий грунт. Але перед посадкою здійснюється їх підготовка. Проведені процедури дозволяють підвищити схожість рослин, прискорити їх проростання, захистити від хвороб.

Для знезараження посадкового матеріалу здійснюється їх обробка розчином на основі марганцівки. Процедура захистить рослини від багатьох інфекцій. Насіння повинні знаходитися в рідині близько 20 хвилин. Для 100 мл води потрібен 1 грам марганцівки. Після обробки посадковий матеріал ретельно промивається водою.

Варіанти посадки

Досвідчені городники зазвичай проводять висадку рулонним методом або за допомогою рідкого клейстеру. Перший варіант являє собою акуратне приклеювання насіння до довгих паперових смужок. Цей варіант відчутно спрощує висадку. Достатньо лише помістити стрічку з насінням в підготовлену борозенку. Потім вони присипаються і поливаються. При цьому методі вдається домогтися рівномірних появів сходів, але рослини проростають дещо пізніше.

Якщо застосовується висадка за допомогою клейстеру, він виготовляється з картопляного крохмалю, остуджують, перемішується з мінеральними підживленнями. В отримане пюре вносяться насіння моркви. Маса перемішується. Кашка з посадковим матеріалом вноситься в борозенки. Цей метод забезпечує швидке проростання насіння, але висадка в подальшому потребує проріджування.

Захист від заморозків

Для якісного зростання, розвитку сходів, вони повинні отримувати належний догляд. Так як морква погано переносить низькі температури, для захисту сходів від заморозків використовується покривний матеріал. Процедура проводиться за 2-3 тижні до появи сходів.

Поліетиленова плівка не тільки захищає сходи від низьких температур, а й запобігає зростання бур’янів, утворенню земляної кірки.

Правильна підготовка посадкового матеріалу, їх належна посадка, захист від низьких температур, дозволить отримати міцні, здорові сходи, а в подалььшому домогтися відмінної врожайності моркви.