Категорії
Автотехніка

Хитрості регулювання зазору на автомобльних свічках

Зміна (зазвичай зменшення) міжелектродної відстані, або іскрового зазору свічки, відомо не перше десятиліття. Кажуть, що “працювати буде рівніше і поїде бадьоріше”. Іноді це правда, але завжди потрібно розуміти, що і навіщо ви робите.

Що буде, якщо зменшити зазор?

Електродуга стане коротшою і слабкішою. Це неодмінно позначиться на ймовірності пропусків запалювання: якщо суміш досить багата (коли бензину багато, і температура в циліндрі нижче), то підпалу суміші може і не відбутися. Резонно запитати: а навіщо тоді взагалі зменшувати зазор? Пояснюємо, тому що, в 90% випадків причина одна: проблеми з системою запалювання. Простіше кажучи, зменшенням зазору в свічці “тюнери” ставлять милиці втомленим котушок / проводам / свічкам. І замість пошуку причини поганої роботи на штатних заводських свічках просото підігніть бічний електрод.

Допомагає? Безсумнівно! Втомленій системі запалювання тепер простіше пробивати зменшену повітряну подушку між електродами – і машина дійсно якийсь час їде стабільніше. Поки хороший стукіт, як в тій приказці, себе не проявить вже остаточно і безповоротно. До речі, дуже сильне зменшення зазору може приводити до цікавого ефекту: на високих оборотах іскра стане суцільною, незалежно від такту двигуна. Що ресурсу йому, природно, теж не додасть.

Що буде, якщо збільшити зазор?

Потужність іскрового розряду збільшиться. Але з цього зовсім логічно, що котушкам стане важче генерувати іскру (адже потрібно пробивати більше повітря), а це дуже сильно позначається на їх ресурсі. Крім того, електроди значно інтенсивніше почнуть зношуватися через зрослу електроіскрову ерозію .

Справедливості заради варто відзначити, що багато зменшують зазор не заради “тюнінгу”, а з огляду на його природне збільшення зважаючи ерозії. І ніби як воно правильно, але по факту, одним зазором ефективність роботи свічки далеко не обмежується. Не варто їх також і чистити не перевіреними способами.