Категорії
Сад та город

Хитрості вирощування великого врожаю капусти

Виявляється, отримати хороший урожай капусти не так і складно, якщо правильно доглядати за розсадою – адже з розсади все і починається! Пропонуємо кілька порад, як позбутися від шкідників і виростити хороший урожай.

Розсаду висаджуйте в повний місяць. В лунки поставте перегній і додайие по 1 ст. л. яєчної шкаралупи (чим дрібніше, тим краще), 1 ст. л. золи, 1 ч. л. суперфосфату і 1 ч. л. порошку гірчиці.

Це як раз для того, щоб не завелися білі личинки і не пошкодили коріння. Все добре перемішайие і полийте гарячою водою з марганцівкою малинового кольору. Коли охолонуть лунки, висаджуйте розсаду, заздалегідь политу. Мульчуйте перегноєм, поливайтн кожен день – три дні поспіль, а потім виробіть полив через три-чотири дні.

Якщо є загроза заморозків, покрийте п’ятилітровими пляшками з-під води, обрізавши днище. Через два тижні полийте азотним добривом: 1 ст. л. на 10 л води – 0,3 л на рослину. Ще через два тижні полийте суперфосфатом: 2 ст. л. замочіть в гарячій воді на одні-добу, постійно помішуючи, щоб не загусла, потім змішайте з 10 л води і полийте по 1 л на рослину. Через кожні два тижні поливайте коров’яком.

Один раз поливайте бором, молібденом, щоб була хороша зав’язь головок, а близько коренів посипайте тютюновим пилом і попелом. Від гусениць обприскуйте настоєм лушпиння і часникового лушпиння, розвішайте помідорні пасинки. Обприскайте розчином гірчиці: 2 ст. л. на 10 л води 1 ч. л. чорного або червоного пекучого перцю 1 ст. л. рідкого мила. Від білявки забийте кілочки і на них прибийте стаканчики з-під йогурту або наклейте самоклеючий папір смарагдового кольору.

Для кольорової капусти все той же. Тільки коли зав’яжуться головки розміром з куряче яйце, треба листя зібрати в пучок і обережно склеїти скотчем, щоб сонячне світло не потрапляло.