Категорії
Квітникарство

Основні правила посадки тюльпанів восени

Тюльпани садять в кінці вересня, щоб цибулини змогли вкоренитися до морозів, але не встигли рушити в зростання. Але важливі не тільки терміни.

Яким повинен бути грунт для тюльпанів?

Насамперед приділіть увагу землі. Навесні тюльпани розвиваються дуже швидко, тому їм потрібен родючий, легкий, але при цьому вологоємний грунт. Найбільш підходящий – супіщаний або легкосуглинний. Обов’язково нейтральний. Якщо він кислий, потрібно внести вапно. Важкий грунт перекопайте з піском або торфом. 

Куда садити тюльпани?

Ділянку для тюльпанів потрібно добре спланувати: на ній не повинно бути застою води в зниженнях, оскільки надлишок вологи часто стає причиною різних хвороб. І важливо, щоб грунтові води піднімалися не вище 60-80 см. 

Для запобігання хвороб тюльпани слід повертати на попереднє місце не раніше, ніж через 5-6 років. Це необхідно також, щоб не засмічувати одні сорти іншими в разі, якщо в грунті були загублені цибулини-дітки. 

Коли і як садити тюльпани?

Висаджують тюльпани з другої декади вересня. Цибулини повинні добре вкоренитися до морозів – для розвитку коренів тюльпанів необхідно 30-45 днів. Якщо цибулини не встигають вкоренитися як слід, квіткові грядки в зиму треба замульчувати. 

Перед посадкою тюльпанів перекопайте ділянку на глибину 35 см. 

Схема посадки змінюється в залежності від розміру цибулин: 

  • великі цибулини (I розбір і екстра) висаджують на відстані 7-9 см один від одного, 
  • середні (II розбір) – 6-7 см, 
  • дрібні (III розбір) – 4-5 см, 
  • дітки – 3-4 см. 

Глибина посадки: три діаметра цибулини (глибина вважається від донця цибулини). 

Чим удобрювати тюльпани?

По-хорошому, займатися ділянкою під тюльпани треба за 2 роки до посадки цибулин. Насамперед внесіть: 2 відра гною або компосту, 4 ст. ложки подвійного суперфосфату і 2 ст. ложки сульфату калію – на 1 м 2 . 

Якщо цього не зробили заздалегідь, то в рік посадки гній вносити не варто, досить буде суперфосфату і калію. Азот можна дати через 3-4 тижні, коли утворюється хороша коренева система. 

Для підзимової підгодівлі підійде аміачна селітра (2 ст. ложки на 1 м 2 ). 

Ще одну підгодівлю зробіть навесні, коли з’являться перші бутони. В цей час тюльпанам потрібні азот (1,5 ст. ложки аміачної селітри на 1 м 2 ) і калій (1 ст. ложка сульфату калію на 1 м 2 ).