Категорії
Сад та город

Коли потірбно садити капусту навесні. Секрети гарного врожаю

Капуста, вона ж «городня бариня» – популярний вітамінний овоч, зустрічається чи не на кожній присадибній ділянці. Знаючи невеликі секрети вирощування капусти можна з легкістю отримати відмінний урожай!

Коли садити

Рекомендації виробника

Як правило, на упаковці з насінням капусти, є інформація про сорт, дату збору насіння, строку їх придатності і про оптимальний час для проведення посівних робіт.

Самостійний розрахунок

Залежно від сорту, час дозрівання капустяної розсади становить від 30 до 50 днів. Для визначення терміну посіву насіння можна до віку дозрівання розсади додати час на появу сходів (в середньому 10 днів) і час, необхідний для адаптації розсади після проведення пікіровки (7 днів). Отриману суму потрібно відняти від рекомендованого терміну висадки в грунт і у такий спосіб обчислити найбільш сприятливий термін посіву.

Залежно від сорту

Посів ранніх сортів капусти проводять після 10-го березня, середньостиглих – після 10-го квітня, пізніх – з 15-го березня.

Чому важливо дотримуватися термінів?

Ранньому посіву загрожує те, що овочева культура буде страждати від нестачі світла, в результаті чого сіянці будуть слабкими. В наслідок від таких рослин не варто чекати хорошого врожаю – качани будуть зав’язуватися дуже погано.

Пізній посів не рекомендований з тієї причини, що капустяні качани можуть не встигнути добре визріти.

Секрети вирощування капусти

Якісне насіння

Купувати насіння капусти потрібно тільки в перевірених місцях і у відомих, які мають хорошу репутацію фірм-виробників. Обов’язково звертати увагу на термін придатності, щоб він був не закінченим.

Родючий ґрунт

Розсаду капусти найкраще вирощувати в грунті, що складається з перегною і землі, узятих в рівних пропорціях, і деревного попелу в кількості 10 ст. ложок на 10 кг субстрату.

Підготовка насіння

Насіння капусти перед їх посівом потрібно на 20 хвилин помістити в розчин марганцю, що необхідно для їх знезараження та розвитку стійкості перед захворюваннями.

Особливості посіву

Щоб виростити міцну і здорову розсаду необхідна її пікіровка, в зв’язку з чим сіяти капусту потрібно в об’ємну ємність – контейнер або лоток. Перед посівом обов’язково зволожити грунт, оскільки вода необхідна для проростання насіння.

Пікіровка

Сіянці що з’явилися потрібно прорідити, залишивши для кожного відстань 2х2 см. Через 14 діб буде потрібно провести пікіровку рослин, висаджуючи їх за схемою 3х3 см.

Умови утримання

Розсаді капусти необхідне світло як мінімум протягом 12-ти годин на добу, своєчасний, помірний полив і підтримання оптимальної температури (15-17 градусів тепла вдень і 8-10 – вночі).