Категорії
Сад та город

Коли потрібно починати посів томатів, баклажанів і перців на розсаду в 2021 році

Вирощування томатів, баклажанів і перцю – заняття досить клопітке і трудомістке. Але, не дивлячись ні на що, ці овочеві культури отримали своє широке поширення і їх можна зустріти чи не на кожній присадибної території.

Всі вони вирощуються розсадним методом, і запорукою успіху є дотримання термінів посадки насіння на розсаду і надалі посадки розсади в грунт.

Універсальний період для посіву насіння

Оптимальний час для проведення посівних робіт може бути не однаковим навіть для однієї і тієї ж овочевої культури. У зв’язку з цим рекомендації про посіві в конкретну дату повинні, щонайменше, насторожувати.

Назвати універсальний термін посіву неможливо, оскільки він залежить від безлічі різних факторів, але зате його можна розрахувати.

Вік розсади

Вік розсади є незмінний критерій, на основі якого можливо визначити оптимальний час для проведення посівних робіт, враховуючи при цьому погодні та кліматичні умови конкретної місцевості.

Якщо знати терміни висадки розсади в грунт, то шляхом простих арифметичних дій, а саме виконавши зворотний відлік, можна з легкістю встановити оптимальний час для посіву насіння на розсаду.

Коли висаджувати в грунт

Отже, щоб можна було безпомилково визначитися з часом проведення посівних робіт томатів, перцю або баклажанів, потрібно знати вік розсади до моменту її «відправлення» на постійне місце. Щоб спростити всі необхідні обчислення, за початкову точку береться саме момент посіву насіння або їх пророщування, якщо таке проводилося.

Конкретний вік

Якщо говорити про томати, то до моменту висадки в грунт, вік їх розсади повинен складати 60-70 діб з моменту посіву.

Причому саме в цей час розсада, за умови її повноцінного розвитку, починає зацвітати. Так що немає нічого дивного в тому, що на грядку доведеться відправити вже квітучу розсаду.

Щодо перцю та баклажанів, з моменту проведення посівних робіт і до отримання розсади, готової до посадки на постійне місце, повинно пройти від 70 до 80 днів.

Якщо ж говорити про початок цвітіння цих овочевих культур, то воно, як правило, настає у віковому проміжку від 70 до 90 діб.

Залежно від території

Культури сімейства пасльонові висаджують у відкритий грунт тільки тоді, коли мине ймовірність зворотних заморозків і грунт прогріється на достатню глибину.

При скороченні термінів посадки не обійтися без тимчасових плівкових укриттів.