Категорії
Сад та город

Коли потрібно садити озимний часник

Уже настав вересень і зовсім скоро всі городники візьмуться за посадку озимого часнику. Однак, для того щоб отримати в подальшому хороший урожай великого часнику, початківцям городникам потрібно ознайомитися з деякими нюансами.

Озимий часник відрізняється від ярого тим, що його посадка проводиться в осінь. Яровий часник ж садити потрібно навесні.

Якщо хочеться отримати великі головки, краще посадка озимого часнику. Але варто також знати, що він зберігається гірше ярового. Що стосується ярового часнику, головки у нього не настільки великі. Але зберігаються вони набагато довше.

Перед безпосередньою посадкою часник необхідно спочатку розділити на зубки. Відразу ж не завадить розсортувати їх за розміром. Звернути увагу потрібно на зовнішній вигляд зубків. Варто розуміти, що великі головки часнику вдасться отримати тільки з великих зубків.

Садити часник рекомендується після культур, які не володіють загальними з ним захворюваннями і не страждають від аналогічних шкідників. До них відносяться бобові і гарбузові культури. Краще відмовитися від посадки часнику на грядках, де до цього росли коренеплоди, так як вони сильно виснажують землю. Після часнику і цибулі варто здійснювати повторну посадку лише через 3 роки. Крім того, часнику подобається рости поряд з суницею.

Грядка перед посадкою часнику повинна обов’язково відпочити не менше місяця. Не завжди так виходить. У цьому випадку варто посіяти сидерати, які допоможуть заповнити всі необхідні компоненти в грунті.

Садити часник необхідно на сонячній ділянці, де немає дерев. Слід відмовитися від місць з заглибленнями, там буде накопичуватися волога, що негативно відіб’ється на часнику.

Найбільш підходящим для вирощування часнику вважається некислий грунт, в ньому присутня безліч корисних елементів. Перед тим як садити часник, землю на грядці важливо наситити киснем. Для цього потрібно перекопати її на штик лопати. Всі бур’яни потрібно прибрати, бажано з корінням. Не зайвим буде внести разом з цим в землю перегній, фосфорні та калійні добрива. Відмінним добривом вважається попіл.

Багато починаючих городників не знають, коли точно необхідно здійснити посадку часнику восени. На це питання відповісти однозначно складно, оскільки залежать ці дати від погодних умов регіону. Якщо посадити часник занадто рано – у нього виростуть зелені пагони і після вони можуть вимерзнути за зиму.

Коли садити часник під зиму

Отже розраховувати правильний час посадки потрібно так. Після посадки часнику до перших морозів має пройти близько 2-3 тижнів. Найчастіше цей період припадає на середину вересня – середину жовтня.

Які зубки часнику придатні для посадки

Вибирати для посадки варто виключно здорові зубки. На них ні в якому разі не повинно бути пошкоджень. Більш того, захисна шкірка теж повинна бути цільною, інакше зубок просто згниє в землі.

Зубки потрібно вибирати найбільші, оскільки від цього залежить розмір головок надалі. Якщо зима досить тепла, досить висаджувати зубки на глибину 10-12 см з відстанню 15 см.