Коли потрібно викопувати гладіолуси восени і чим обробити після викопування

Від правильноuj прибирання гладіолусів залежить їх зимове зберігання. Занадто рано або занадто пізно викопувати бульбоцибулини не можна через те, що вони будуть погано зберігатися взимку.

Ділянка, де ростуть гладіолуси, повинна освітлюватися сонцем весь день. При нестачі сонячного світла можна не дочекатися їх цвітіння. Для своєчасного зав’язування бутонів важливо, щоб вранці не було тіні.

Термін збирання гладіолусів

До моменту збирання повинно пройти мінімум місяць – півтора від того моменту, як закінчиться цвітіння. Цього часу цибулинам досить, щоб закінчити формування замісної бульбоцибулини.

Збирання гладіолусів починають зазвичай незадовго до появи перших заморозків, орієнтовно до середини жовтня.

До моменту викопування стебло і листя повинні не тільки пожовтіти, а й відмерти. Тільки після цього можна приступити до обрізки стебел і листя гладіолусів.

Щоб цибулини гладіолусів добре визріли, квіти потрібно підгодовувати протягом літнього сезону мінімум 3-4 рази. В кінці серпня гладіолуси потрібно обов’язково підгодовувати фосфорно – калійними добривами.

Обробка гладіолусів після викопування

Стебло залишаємо не вище, ніж 3-4 см, а викопані цибулини слід промити в воді і оглянути. Здорові цибулини складають окремо, з ознаками псування окремо.

Материнські цибулини потрібно обов’язково відокремити від молодої бульбоцибулини. Іноді буває і так, що стара цибулина не відділяється, тоді просто залишаємо все як є. Відокремити можна трохи пізніше.

Також варто замочувати для знезараження цибулин гладіолусів в розчині марганцівки і чистотілу або в препараті Максим Дачник.

Після всіх процедур з обробкою цибулин гладіолусів їх потрібно просушити протягом 2 тижнів на сонячному місці, наприклад на лоджії. Приміщення повинно бути провітрюваним і температура в ньому в межах 23-30 градусів.