Коли та як правильно пересадити лілії восени

Незважаючи на те, що красою лілії, її витонченістю і ніжністю захоплюється чи не кожна людина, багато квітникарів не наважуються садити цю прекрасну квітку на своїй клумбі. Справа в тому, що багато хто вважає лілію чи не примхливим представником флори, що вимагає до себе постійної підвищеної уваги. Але це аж ніяк не так.

Безсумнівно, квіти потребують догляду, але в самому звичайному. Однак є в вирощуванні лілії один маленький, але дуже важливий нюанс – через кожні 3-4 роки рослина потребує пересадки. Тільки в цьому випадку її квітки будуть великими і привабливими. Про те, коли потрібно пересаджувати лілії і як правильно це зробити, ми з вами сьогодні і поговоримо.

5 золотих правил досвідчених квітникарів

Проводьте пересадку вчасно

Краща пора для пересадки лілії – осінь. Цибулини в такому випадку швидко адаптуються на новому місці і в наступному сезоні вже будуть радувати своїми квітами. Пересадкою лілії займаються, як правило, у вересні або жовтні. У цьому питанні ключову роль відіграють сортові особливості і погодні умови.

Так, найбільш комфортною для виконання даної маніпуляції температурою є 10-12 градусів вище нуля. Пересадка проводиться не раніше, ніж через місяць після закінчення періоду цвітіння. Важливо, щоб надземна частина повністю зів’яла.

Під посадку цибулин вибирайте тільки найкраще місце

Ділянка, на якій планується посадити лілії, повинна бути помірно освітленою. Під сонячним промінням вона повиннна знаходитися в ранкові та дообідні години. Після обіду лілії необхідна півтінь. Ідеальний варіант – посадити квіти поблизу невисокої огорожі або під кронами дерев.

Заздалегідь подбайте про підготовку грунту

Грунт для лілії повинен бути пухким, це дозволить уникнути застою вологи. Оптимальним є родючий грунт з відмінним дренажем. Добре себе почувають ці квіти на суглинистій землі, оснащеною піском, на супіщаних грунтах або чорноземі.

Що стосується показників кислотності грунту, то вони можуть бути різними в залежності від сортових особливостей. Так, якщо оптимальним для тигрової лілії є не більше 6 одиниць, то трубчасті лілії добре себе почувають і при кислотності в 8 одиниць.

Завжди проводьте обробку цибулин від недуг

Отже, по закінченні місяця після цвітіння цибулини лілії необхідно акуратно викопати із землі, не пошкодивши їх корінці. Для пересадки підходять тільки здорові бульби, що не мають ознак пошкоджень. Їх необхідно очистити від сухих лусочок, після чого помістити на півгодини в розчин фунгіциду.

В якості такого може виступати «Карбафос», «Фітоспорін» або терпкий розчин марганцю. Далі обов’язково потрібно просушити цибулини і тільки потім приступати до посадки.

Дотримуйтеся правил посадки

На обраній ділянці необхідно викопати лунку, що відповідає розміру цибулини. Так, глибина ямки повинна бути такою, щоб кореневище було поглиблено в грунт на порядок 5 см. На дно кожної посадочної ямки необхідно насипати невеликий шар крупного піску. Далі по центру ямки розмістити цибулину і злегка присипати її корінці піском.

На завершення лунку потрібно засипати землею і розрівняти грунт, а зверху замульчувати посадку торфом або тирсою.

Дотримання даної технології пересадки лілії допоможе оздоровити улюбленк квіткк і вже в наступному сезоні насолоджуватися її надзвичайно ніжною красою.