Категорії
Квітникарство

Коли висаджувати саджанці троянд навесні

Перші натяки на тепло надихають багатьох садівників задуматися про посадку троянд. Кращий час для посадки троянд – рання весна. Але терміни посадки саджанців троянд відрізняються в залежності від їх стану.

Коли ви купуєте троянду, вона зовсім не схожа на ту красива рослину, яку ви уявляєте собі квітучою в саду. Замість цього вона може бути упакована в поліетиленовий пакет, наповнений тирсою, торфом або мохом, мати короткі безлисті пагони. У неї може бути навіть оголений корінь, що нагадує коряву мертву палицю. Наберіться терпіння – саджанці далеко не такі тендітні, як здаються. Але невеликі додаткові зусилля окупляться за рахунок більш здорової рослини і більшої кількості квіток. Щоб зрозуміти, коли садити вашу троянду, подивіться нашу шпаргалку.

Замітка!

Сплячі троянди можна висадити вже в другій половині квітня.

1 крок: Визначте, яка у вас троянда

  • Сплячий саджанець з голими корінням;
  • Сплячий саджанець з корінням, пересипаними торфом;
  • Прокинувшийся саджанець з пагонами і листям;
  • Троянда, вирощена в горщику (з ЗКС).

Троянди з голим корінням в сплячому стані обертають в пергамент і пакет, зберігають в холодильнику до моменту висадки в сад. Троянди в картонних коробках, якщо коріння добре пересипані торфом, а пагони знаходяться в сплячому стані, теж зберігають в холодильнику, розгортати упаковку не потрібно.

Якщо троянда тільки почала прокидатися, поки пагони невеликі, можна тримати саджанці в овочевому відсіку холодильника. У прохолодних умовах вони будуть рости дуже повільно, а коріння не будуть пересихати. Нерідко в такому стані вдається зберегти саджанець до моменту висадки в сад. Але потрібно пам’ятати, що в закритому приміщенні, і тим більше в темному місці, троянда формує дуже ніжні пагони. Їх потрібно буде поступово привчати до сонця і відкритого повітря перед посадкою.

Порада!

У кімнатних умовах обов’язково перевіряйте, чи не завівся на трояндах павутинний кліщ

Будь-які троянди що повністю прокинулися висаджують в горщики і доглядають, як за кімнатними рослинами. Більш надійний спосіб – тримати горщик з трояндою на заскленій лоджії або на прохолодному підвіконні.

Троянди, вже вирощені в горщику, не уявляють особливого клопоту і живуть на вікні, як кімнатні рослини. Час їх посадки легко вгадати: чекайте, коли троянди в саду стануть такими ж листяними, як ваші кімнатні – в подібному стані повинні знаходитися всі троянди в саду. Якщо це ваша перша троянда, зверніть увагу на стан троянд на клумбах в місті або у сусідів.

Замітка!

Троянди що прокинулися висаджують ближче до початку травня.

2 крок: Запам’ятайте просте правило термінів посадки

Троянди зі сплячими бруньками і без гілочок (пагонів) садимо в сад при розпусканні листя берези або відразу, як у вашій місцевості прогріється земля. Саджанець спочатку накрийте спанбондом (по дугам) або пластиковими бутлями, зніміть укриття через пару тижнів в похмуру погоду.

Висаджувати троянди з гілочками і листочками можна тільки, коли на ділянці почне розпускатися бузок.

Порада!

На перших порах тримайте висаджені троянди під захистом.

3 крок: Якщо ваша троянда з пагонами і листям, виберіть свою зону заморозків

Знання термінів настання негативної температури допоможе вгадати посадку троянд що прокинулися – з листочками і пагонами. Садіть такі троянди тільки після того, як минули всі шанси на негативні температури. Перед тим, як висадити троянди, перевірте зону витривалості вашого садівництва, щоб дізнатися дату останніх заморозків.

У більшості зон зимостійкості найкращий час для посадки троянд – рання весна. Це десь між першою половиною квітня і початком травня.

Копіювання матеріалів з сайту "Наука і правда" без письмової згоди редакції заборонено і вважається порушенням авторських прав. Всі права захищені законом про авторське право.